Україна зможе продавати в ЄС свою електроенергію — Мінфін

Поділитися
Україна зможе продавати в ЄС свою електроенергію — Мінфін Фото: pxhere.com
“Європейський ринок буде для України більш прозорим, менш політизованим, більш відкритим". 

Нещодавно Україна приєдналась до європейської енергомережі, ставши членом ENTSO-E і тепер зможе реалізовувати свою електроенергію на західному ринку. Про це йдеться на фейсбук-сторінці міністра фінансів України Сергія Марченка.

“Таку можливість обговорював з усіма європейськими колегами. Віце-прем‘єр-міністр, Міністр фінансів Болгарії Асен Васильєв висловив готовність внести у порядок денний уряду розгляд питання щодо закупівлі виробленої нами електроенергії», - зазначає в повідомленні Морченко.

Зазначимо, European Network of Transmission System Operators for Electricity (ENTSO-E) об'єднує 43 оператори у 39 країнах європейського континенту. 

Інтеграція України та Молдови в енергосистему Європи та енегрозалежність від Білорусі

На початковому етапі створення енергосистема України була тісно пов’язана з технологічної точки зору з відповідними системами Росії, Білорусі та Молдови. При цьому ситуація складалась так, що залежність від Росії особливо загострювалась у випадку надзвичайних ситуацій.

Після анексії Криму, подій на Донбасі в 214 році з'явився суспільний запит, викликаний стратегічною необхідністю позбутися залежності в енергетиці, Україна перейшла до блокади економічних стосунків з РФ. Інтеграційні процеси з країнами Європи, зокрема енергосистем, переходять подекуди з економічної в геополітичну площини.

Однак після запуску Білоруської АЕС восени 2020 року Україна стала імпортером електроенергії з Білорусі. При цьому варто уточнити, що цей проєкт у місті Островець Гродненської області реалізовано за фінансової підтримки російської компанії «Атомстройекспорт».

Фактично Мінськ виплачуватиме виручені кошти Москві, а саме Росатому у якості погашення кредиту.

“Тим часом європейський ринок для України більш прозорим, менш політизованим, більш відкритим, становитиме кращі перспективи», - йдеться на сторінках Вікіпедії.

Раніше ми повідомляли, що Україна обіцяє відмовитися від вугілля до 2035 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі