Україна вперше вийшла із групи економічно невільних країн рейтингу Fraser Institute

Інфографіка
Поділитися
Україна вперше вийшла із групи економічно невільних країн рейтингу Fraser Institute © unsplash/vunguyen
На жаль, рейтинг базується на даних 2021 року, тобто до повномасштабної війни.

Україна вперше вийшла із групи економічно невільних країн, свідчить рейтинг економічної свободи Fraser Institute. Про це йдеться у матеріалі Forbes.ua.

«Канадський Інститут Фрейзера оновив свій рейтинг «Економічна свобода у світі», згідно з яким Україна вперше вийшла із групи аутсайдерів, економічно невільних країн. Звіт ґрунтується на даних за 2021 рік, тож війна, очевидно, знову погіршить наші показники», - йдеться у статті.

Так, за підсумками 2021 року Україна посіла у рейтингу 112-те місце зі 165 юрисдикцій. Результат – 6,17 бала із 10 можливих. У лідера Сінгапуру – 8,56.

Інститут Фрейзера розподіляє країни за чотирма групами: від найменш економічно вільних (більшість країн Африки, Аргентина, Ірак, Сирія, Іран та ін.) до «в основному вільних» (країни Західної Європи, крім Франції та Італії, США, Австралія та ін.) ). Третя та четверта групи, або квартілі за термінологією Інституту Фрейзера, – країни із середніми показниками. По-третє, куди за результатами 2021-го увійшла також Україна, зокрема, знаходяться Китай, Індія, Бразилія та Туреччина. Переважна більшість європейських країн перебувають у другій чи першій групі.

Проте, логічно очікувати погіршення позицій країни, тому що війна погано впливає на рівень економічної свободи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі