Україна та США побудують завод із виробництва чистого водню та аміаку

Поділитися
Сторони оголосили про три нових проєкти у сфері малих модульних реакторів. 

Україна і США оголосили в Баку, в межах кліматичної конференції COP29, про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР) із загальним фінансуванням $30 млн, повідомляє Міністерство енергетики України.

Як інформує міністерство, партнерство відбуватиметься в межах програми FIRST (Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів).

"Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню й аміаку (проєкт "Чисте паливо"), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт "Фенікс") та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт "Чиста сталь")", – йдеться у повідомленні.

Проєкти реалізовуватимуться за участю провідних енергетичних компаній і науково-дослідних установ України та США.

У міністерстві уточнили, що технологія ММР є альтернативою великих традиційних АЕС та має значні переваги завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям.

Повідомлялось, що всі працюючі ядерні реактори України - два блоки на Рівненській АЕС, два блоки на Хмельницькій АЕС та три блоки Південно-Української АЕС - 11 листопада тимчасово знизили потужність як превентивний захід через військові дії Росії проти України. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі