Наявність ядерної зброї може стати стимулом для НАТО запросити Україну в Альянс ‒ Дикий

Поділитися
Наявність ядерної зброї може стати стимулом для НАТО запросити Україну в Альянс ‒ Дикий Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський потискають один одному руки під час спільної пресконференції у Києві / 3 жовтня 2024 року © EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
За його словами, у НАТО є два шляхи ‒ стати сильнішим або розпастися.

Колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий припустив, що створення ядерної зброї в Україні могло б суттєво вплинути на перспективи вступу країни у НАТО. За його словами, це був би серйозний аргумент для Альянсу запросити Україну стати новим членом, щоб контролювати використання цього озброєння

Таку думку він висловив в етері телеканалу "Еспресо".

"Я не розглядаю створення в Україні ядерної бомби як альтернативу членства в Північноатлантичному альянсі, а радше як дуже потужний стимул. Без цього є велике питання ‒ чи будемо ми членами НАТО через 20 років", ‒ зазначив Дикий.

Ексвійськовий звернув увагу на глобальні трансформації у світі, які впливають не лише на Україну, але й на сам Північноатлантичний альянс.

"Зараз увесь світ, як і Україна, перебуває в точці біфуркації ‒ вибору напрямку розвитку. НАТО також у складній ситуації: або Альянс зміниться і стане сильнішим, або може не пережити другого президентського терміну Дональда Трампа у США", ‒ підкреслив він.

За словами Дикого, у разі позитивного сценарію НАТО посилиться і зможе ефективніше реагувати на виклики.

"Якщо НАТО стане сильнішим, а у нас буде ядерна зброя, вони будуть зацікавлені запросити нас до Альянсу, щоб стати частиною колективної оборони. Водночас, без такої зброї залишається велике питання ‒ чи вистачить мотивації у членів НАТО ризикувати життями своїх громадян заради захисту України?", ‒ підсумував аналітик.

Нагадаємо, видання The Times повідомило, що Україна може розпочати розробку елементарної ядерної бомби протягом кількох місяців, якщо США під керівництвом Трампа значно скоротять або припинять військову допомогу. 

У відповідь на цю публікацію у Міністерстві закордонних справ заявили, що Україна "не володіє, не розробляє і не має наміру створювати ядерну зброю".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі