Україна працює з Єврокомісією над створенням механізму для унеможливлення блокад кордону, повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач у середу на конференції Global Outlook: A Winning Vision, пише «Інтерфакс-Україна».
«Питання блокування кордону є одним із ключових, які ми зараз порушуємо з Європейським Союзом, з Єврокомісією. Має бути якийсь запобіжник, що кордон не можна блокувати. Тобто ті дороги, які ведуть до пунктів пропуску, мають вважатися критичними для функціонування Євросоюзу, для країн, де є кордон, і їх не можна блокувати», - зазначив Деркач.
Зараз кордон можуть заблокувати підприємці з будь-якої сфери, чи то словацькі перевізники, чи румунські фермери, які таким чином намагались вирішити внутрішні питання із своїм урядом.
«Існує ризик, що кордон може бути заблокований будь-якими підприємцями з будь-якої сфери. Ведучи переговори з колегами з Міністерства інфраструктури Польщі, ми бачимо, що вони намагаються зробити також усе, щоб запобігти якомусь можливому страйку в майбутньому», - додав замміністра.
За його словами, польське законодавство, як наголошують представники Польщі, було змінено таким чином, що органам влади складно вплинути на протести, оскільки дозвіл на мирні зібрання видає місцева влада.
«Ризик того, що блокування кордону може бути використано як засіб досягнення своїх власних цілей, приватних цілей, які не стосуються навіть України, в інших країнах, є досить високим», - констатував Деркач.
Нагадаємо, що польські фермери заблокували на кордоні України та Польщі п’ять пунктів пропуску – «Ягодин», «Рава-Руська», «Шегині», «Устилуг» та «Угринів».
Починаючи з 20 лютого польські фермери планують заблокувати всі переходи кордону між Польщею та Україною – у рамках загального страйку, оголошеного незалежною профспілкою «Солідарність».