Україна розмістила єврооблігацій на $500 мільйонів

Поділитися
Україна розмістила єврооблігацій на $500 мільйонів
Загальна непогашена сума за єврооблігаціями тепер становить $1,25 млрд.

Україна виробила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму $500 млн з погашенням в 2029 році.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

З урахуванням цього випуску єврооблігацій їх загальна непогашена сума склала $1,25 млрд.

"Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму 500 мільйонів доларів США. Цей додатковий випуск збільшив загальну суму у зверненні єврооблігацій з процентною ставкою 6,876% і погашенням 21 травня 2029 року, загальна непогашена сума яких склала 1,25 мільярда доларів США", - йдеться в повідомленні.

Довипуск облігацій пройшов з прибутковістю 6,30% і ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103,493%. Фінальна книга заявок розміром $1,7 млрд дозволила досягти звуження спредів прибутковості на 32,5 базисного пункту в порівнянні з початковим орієнтиром дохідності і на 57,5 ​​базисного пункту в порівнянні з прибутковістю при первинному розміщенні облігацій розміром $1,25 млрд у квітні цього року.

BNP Paribas and Goldman Sachs International виступили спільними лід-менеджерами трансакції. Розрахунки по довипуск повинні відбутися 27 липня 2021 року.

"Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненого протягом одного дня, свідчить про постійну міцної підтримки України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства... Ми обмежили обсяг угоди, оскільки продовжуємо дотримуватися стратегії приоритизации залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях", - заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Україна 27 квітня оголосила про прайсингом нового випуску єврооблігацій на суму $1,25 млрд.

Нагадаємо, сума державного і гарантованого державою боргу України становить 2,53 трлн грн. За квітень держборг зріс в гривнях на 19,9 млрд грн, в доларовому еквіваленті - на 1,16 млрд доларів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Уточнюється, що державний і гарантований державою борг України становив 2,53 трлн грн або 91,33 млрд дол. З нього зовнішнього боргу - 1,49 трлн грн (58,89% від загальної суми) або 53,78 млрд доларів; внутрішнього - 1,04 трлн грн (37,54 млрд дол).

У 2020 році уряду вдалося залучити значні суми коштів від розміщення держоблігацій (ОВДП) і знизити вартість запозичень навіть в умовах високої волатильності ринку, але відсоткові ставки по ОВДП все ще високі, а глибина ринку - недостатня. Детальніше про це в статті Тетяни Богдан "Злети та падіння на ринку держоблігацій".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі