Україна надіслала скаргу до Єврокомісії з фактами щодо ролі Газпрому в рекордному зростанні цін у Європі

Поділитися
Україна надіслала скаргу до Єврокомісії з фактами щодо ролі Газпрому в рекордному зростанні цін у Європі
Зі скаргою звернувся "Нафтогаз", який також подає пропозиції, яким чином можна нормалізувати ситуацію на газовому ринку Європи.

"Нафтогаз України" звернувся до Європейської Комісії зі скаргою на зловживання російським Газпромом домінуючим становищем на європейському ринку газу, які призвели до рекордного зростання цін у Європі. Про це повідомляється на сайті "Нафтогазу".

"Національна компанія подала клопотання до Генерального директорату з конкуренції (Directorate General for Competition) про вжиття негайних заходів для нормалізації ситуації", - зазначають в "Нафтогазі.

Звернення "Нафтогазу" до Єврокомісії містить короткий опис зловживань та антиконкурентних дій з боку російського монополіста - компанії Газпром:

  • свідома відмова заповнювати газові сховища у ЄС, які належать Газпрому чи в яких він має значні заброньовані обсяги;
  • раптове та без вагомих причин припинення реалізації газу через власну електронну платформу;
  • відмова додати на своїй електронній платформі точку передачі газу на кордоні РФ та України;
  • відмова збільшити поставки газу до ЄС попри наявні обсяги газу та транзитні потужності для його транспортування;
  • блокування експорту газу, що видобувається в Росії приватними компаніями, а також - блокування транзиту газу з країн Центральної Азії до Європи.

Надалі компанія надасть Європейській Комісії також розширені та доповнені матеріали, які підтверджують указані факти.

"Нафтогаз" також звертає увагу Європейської Комісії, що указані дії Газпрому є ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін у Європі.

"Метою таких дій є, зокрема, створення штучного дефіциту газу та тиск на Європейський Союз задля якнайшвидшого запуску газопроводу "Північний потік-2" без дотримання вимог європейського законодавства. Дії Газпрому прямо суперечать європейському антимонопольному законодавству та вже призвели до зростання цін до рекордної позначки $1921 за 1 тис. куб. м (станом на 21 грудня 2021 року)" - наголошують в "Нафтогазі".

Відтак "Нафтогаз" просить Європейську Комісію вжити комплекс негайних забезпечувальних заходів.

  • Зокрема, Нафтогаз просить ЄК зобов’язати Газпром виставити на продаж через електронну платформу значні обсяги газу для поставки на українсько-російському кордоні або принаймні на кордоні України та країн ЄС. При цьому клієнти Газпрому отримають можливість купувати газ, зокрема, на кордоні Росії з Україною для подальшого самостійного бронювання потужностей ГТС та транспортування до Європи та/або закачки газу до українських ПСГ.
  • Крім того, Газпром має надавати технічні можливості своєї газотранспортної системи для експорту газу приватними російськими видобувними компаніями, а також транзиту газу з країн Центральної Азії.

"Пропозиції "Нафтогазу" спрямовані на якнайшвидше розв’язання енергетичної кризи в Європі, є справедливими та зваженими", - наголошується в повідомленні української компанії.

Нагадаємо, що РФ чітко дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення постачання газу можливе за умови, якщо європейський регулятор схвалить сертифікацію оператора «Північного потоку-2». 

Зазначається, що РФ готова обміняти збільшення постачання на схвалення запуску газопроводу на всіх рівнях. При цьому РФ потрібні гарантії, що газопроводу дадуть працювати. Також Росія наполягає на транзиті в обхід України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі