Україна на пів шляху до зникнення черг на АЗС: у прогнозах Мінекономіки з'явилася упевненість

Поділитися
Україна на пів шляху до зникнення черг на АЗС: у прогнозах  Мінекономіки з'явилася упевненість © Фото з відкритих джерел
В Кабміні особливо відзначають допомогу Польщі.

Україні вдалося наростити запаси палива на 7-8 днів - це приблизно половина від довоєнного рівня, а черги на заправках зникнуть, коли обсягів ресурсу в запасі досягнуть 14 днів. Про це заявила міністр економіки Юлія Свириденко під час всеукраїнського телемарафону.

Упродовж березня-квітня вдалося переорієнтувати 97% каналів імпорту палива. Зараз його купують в Європі та доставляють через західні кордони.

Вона зазначила, що останнім часом вдалося у 10-15 разів збільшити швидкість та обсяги транспортування пального автотранспортом, а також залізничним і річковим транспортом. На польському кордоні були затримки через санітарний контроль, але урядам обох країн вдалося досягти компромісу – поляки запровадили зміни та додали людей, щоб пришвидшити ці процеси.

Обсяги імпортного ресурсу постійно зростають. Якщо в березні цей показник був на рівні 60 тис. тонн пального, то в квітні – уже 191 тис. тонн, у травні – 380 тис. тонн. Очікується, що в червні закупівлі зростуть ще більше, до 600 тис. тонн.

"Після того, як відпустили ціну, запаси (пального, – ред.) зростають. У критичні дні це було на 2-3 доби, зараз – на 7-8 днів запасів дизелю і бензину. До війни було 15-16 діб, коли зможемо досягнути такого обсягу запасів, можна буде стверджувати, що черги зникнуть", – пояснила Свириденко.

Максимально можливий обсяг ресурсу купують в Європі та США. Європейський ринок не був готовий до підвищеного попиту, але потроху ситуація налагоджується.

Активну підтримку надають поляки, які передають пальне навіть з держрезервів.

Міністерка додала, що ситуація вже виправляється, хоча черги ще є.

"Робимо все, щоб розв’язати логістичну проблему і ресурс потрапляв на український ринок", – запевнила глава Мінекономіки.

Водночас уряд має кілька пріоритетів у цьому напрямку:

  • забезпечити пальним Збройні сили України та комунальні служби;
  • надати достатні обсяги дизелю для аграріїв, що здійснюватимуть збирання урожаю;
  • наростити обсяги пального на українських заправках.

Нагадаємо, в ОГТСУ назвали паливо, яка є на заправках без черг та обмежень. Для розвитку цього ринку в Україні є дуже сприятливі законодавчі умови.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі