Україна може замінити Росію в агросекторі, добувній промисловості, металургії і ВПК

Поділитися
Україна може замінити Росію в агросекторі, добувній промисловості, металургії і ВПК © 46173/pixabay.com
Така думка експертів НБУ

Українські товаровиробники можуть замінити постачання товарів і послуг та заповнити європейський ринок необхідними готовими виробами або сировиною. Таку думку обґрунтовують експерти Національного банку, посилаючись на тенденції розвитку європейських споживачів, орієнтування на геополітично близькі або friend-shoring країни, серед яких є Україна.

“Перспективними напрямами збільшення присутності українських виробників на європейському ринку можуть бути заміщення агропродукції, експорт продукції добувної промисловості та металургії. Також значним є простір для виробників технологічних товарів, зокрема продукції ВПК, ураховуючи зростання оборонних видатків у багатьох країнах ЄС… Доволі швидка відмова ЄС від російських товарів свідчить про значний потенціал для переорієнтації торговельних потоків”, – зазначають аналітики.

Ще один напрямок заміщення – фармакологія. Проте тут Україна вже може конкурувати з Індією та Китаєм. “ЄС також значною мірою залежить від імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) з Китаю та Індії, які займають провідні позиції у світовому виробництві. Водночас наявність у ЄС розвиненого фармакологічного сектору не гарантує взаємозамінності європейських та імпортних АФІ з огляду на спеціалізацію компаній та двократну середню різницю в цінах експорту за межі ЄС та імпорту з країн поза ЄС. Україна за останніх шість років спорадично експортувала окремі АФІ до ЄС та з огляду на значні фармакологічні потужності має перспективи розширення постачань за умови отримання “фармацевтичного безвізу”. Зокрема, українські фармакологічні підприємства можуть виробляти проміжні продукти та генеричні препарати з критичного переліку лікарських засобів ЄС (антибіотики, тромболітики, інсулін, жарознижувальні, засоби для знеболення)”, – вказують аналітики.

Як повідомлялось раніше, Україна має змінити структуру експорту для того, щоб успішно адаптуватися до вимог Євросоюзу. Для цього необхідно визначити найбільш перспективні сектори розвитку експортно-орієнтованого виробництва товарів і послуг, які будуть підтримуватись державою, вважають у Міністерстві економіки України. Насамперед держава буде орієнтуватись на підтримку продукції, яка має вищу додану вартість. Таким чином, раніше заявлені підходи щодо широкого асортименту підтримки бізнесу, серед якого важливу роль має аграрний сировинний бізнес, можуть змінитися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі