Україна може почати експорт власного газу в Європу та стати енергетично самодостатньою – експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вже є необхідна інфраструктура для доставки великих обсягів газу в ЄС. Потрібні великі інвестиції, які мають амортизуватися відносно швидко

Рішуча розробка вже розвіданих українських запасів може призвести до значного збільшення видобутку газу в Україні. Це не тільки дозволить повністю забезпечити внутрішні потреби в газі та зробити країну значною мірою самодостатньою в енергетичному відношенні. У кращому випадку це могло б навіть дозволити Україні почати експорт певної кількості газу в сусідні європейські країни та/або через них, пишуть співзасновник Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, старший науковий співробітник Інституту Кеннана у Вашингтоні Андріан Прокіп та дослідник Шведського інституту міжнародних справ в Стокгольмі Андреас Умланд у статті для ZN.UA.

Це тим більш важливо, продовжують автори, що за наявності величезної газотранспортної системи України вже існує необхідна інфраструктура для доставки великих обсягів газу в ЄС.

"Згідно з недавнім оцінювальним дослідженням Українського інституту майбутнього, для перетворення України на самодостатнього споживача енергії та потенційного експортера буде потрібно обсяг інвестицій на загальну суму близько 19,5 мільярда доларів США. Приблизно 3,5 млрд. дол. необхідні для розробки газових родовищ. У видобуток нафти необхідно буде вкласти приблизно 14 млрд. дол. Ще 2 млрд дол. США необхідно вкласти в нафтпереробку", - пишуть експерти.

Вони додали, що загальний обсяг інвестицій, необхідних для досягнення мети повної енергетичної незалежності, становить значну суму на тлі відносно невеликого державного бюджету та ВВП України.

"Ця сума, однак, дорівнює лише приблизним витратам на поточний імпорт енергоносіїв в Україну протягом двох-трьох років. Таким чином, навіть така відносно висока сума амортизується відносно швидко", - відзначають Амелін, Прокіп та Умланд.

Детальніше про збільшення внутрішнього виробництва природного газу, біогазу, водню і біометану та можливості, які можуть відкритися перед економікою України, читайте в статті Анатолія Амеліна, Андріана Прокіп та Андреаса Умланда «Забутий потенціал енергетичних резервів України» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі