Україна домовилася з зовнішніми позичальниками: як це впливає на ймовірність технічного дефолту

Поділитися
Україна домовилася з зовнішніми позичальниками: як це впливає на ймовірність технічного дефолту © pixabay/pasja1000
Дефолтне становище пророкували деякі аналітики вже у серпні

Суверенні боргові цінні папери України на суму $23,4 млрд реструктуризували щодо виплат. Таким чином Україна уникає технічного дефолту за зовнішніми боргами, хоча країна вже опинялася свого часу біля такої межі. “Ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити 11,4 млрд доларів США на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд — до 2033 року”, – повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Раніше повідомлялося, що Україна має місяць на те, щоб уникнути дефолту, намагаючись виконати умови приватних іноземних інвесторів, які надали свого часу відстрочку за зовнішніми запозиченнями.

З початком широкомасштабної агресії Росії проти України як державні, так і приватні інвестори погодилися тимчасово зупинити виплати з обслуговування державного боргу за цим напрямком витрат. Проте час на врегулювання питання продовження відтермінування або навіть списання боргів поступово спливає, зокрема щодо таких позичальників, як французька Amundi та американська Pimco. Укладення відповідної угоди означатиме уникнення технічного дефолту і повернення країни до звичайного рівня довіри позичальників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі