Україна домагається продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця року

Поділитися
Дія угоди закінчується 5 червня.

Україна веде активні переговори з усіма країнами-членами Європейського Союзу щодо продовження дії автономних торговельних заходів, які забезпечують безмитний режим торгівлі між Києвом і Брюсселем.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, якого цитує "Укрінформ". За його словами, Україна прагне зберегти чинні умови торгівлі принаймні до кінця 2025 року ‒ до моменту укладення нової двосторонньої угоди.

Прем’єр-міністр наголосив, що питання продовження угоди є критично важливим, зокрема для малого і середнього бізнесу, який уже налагодив співпрацю з європейськими партнерами.

"Ми приділили цьому питанню велику увагу, обговорювали його на всіх рівнях. Наша мета ‒ зберегти дію автономних торговельних заходів хоча б до кінця року, щоб встигнути внести необхідні зміни до 29-ї статті Угоди про асоціацію та юридично закріпити ці інструменти, які дають змогу практично безмитно торгувати з ЄС. Українська економіка вже глибоко інтегрована у європейський ринок", ‒ заявив Шмигаль.

Він підкреслив, що українська сторона веде переговори з європейськими партнерами прагматично, враховуючи їхні інтереси та визнаючи власну відповідальність. За його словами, Україна вже запровадила певні експортні обмеження постановами Кабінету Міністрів, а також здійснює їхню верифікацію.

"Ми готові домовлятися з Європейською комісією, щоб зберегти поточний рівень кооперації та поступово імплементувати відповідні положення в угоду. Ми оптимістично налаштовані. Партнери нас чують, розуміють потреби України, і ми вдячні їм за конструктивний діалог і глибоке розуміння ситуації", ‒ зазначив глава уряду.

Нагадаємо, що дію нинішнього режиму торговельної лібералізації між Україною та ЄС, запровадженого у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, завершується 5 червня. Після цього, згідно з позицією, озвученою одним із європейських чиновників, умови торгівлі можуть повернутися до довоєнного формату.

Так, Україна ‒ житниця, але чому тоді з року в рік вона нарощує імпорт харчів, причому звичайних, не екзотичних, саме тих, які цілком могла б (і мала б) вирощувати в достатній кількості самостійно?

Що ж відбувається і як це виправити?

Про це у статті "Заяви, що Україна годує 400 мільйонів людей на планеті, тьмяніють на тлі мільярдів, витрачених нею на імпорт продовольства" пише експертка у галузі сільського господарства Лариса Гук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Юрій Угрин
10 Квiтня, 10:05
Брехня. Мито на автомобілі з ЄС становить від 60 до 100% в залежності від віку та об'єму двигуна.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі