Укладені ФДМ договори оренди державної нерухомості вимагають серйозної перевірки – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Укладені ФДМ договори оренди державної нерухомості вимагають серйозної перевірки – думка Приміщення держпідприємства в Україні можна орендувати майже задарма © allbc.info
За підсумками першого півріччя 2017 року, до бюджету держави від оренди його майна надійшов лише 491 млн грн.

Аналіз даних про нерухомість, що орендується Фонду держмайна, говорить про необхідність серйозних перевірок як умов визначення вартості оренди, так і умов укладених договорів. Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва.

Автор зазначає, що станом на 1 липня 2017 року загальна кількість діючих договорів оренди державного майна, укладених органами приватизації, становить трохи більше 19 тисяч.

За підсумками першого півріччя 2017 року, до бюджету держави від оренди його майна надійшло всього 491,3 млн грн., а за весь 2016-й орендарі сплатили трохи більше одного мільярда гривень. Прогнозний план надходжень на цей рік передбачає, що надходження зростуть до 1.5 млрд. Вже зараз можна говорити про нездійсненність цього плану.

Як зазначає Самаєва, справедливу ціну за оренду приміщень державі платять лише оператори зв'язку, банки і великі промисловці, які орендують цілісні майнові комплекси. Але їх порівняно небагато – до 20%. Всі інші орендарі – фізичні і юридичні особи, що що займаються різноманітною діяльністю.

Автор звертає увагу на терміни складання договорів: частка договорів з фізособами, строк дії яких перевищує п'ять років, - більше половини їх загальної кількості. З юрособами ще більше – понад 60%.

Сумнівні також і ціни за квадратні метри, які платять деякі орендарі. Середня вартість одного квадратного метру, виходячи з статистики ФДМУ, становить 100 грн за м. кв. Але ця середня вартість деформована величезними сумами, які платять за оренду цілісних майнових комплексів – рибколхозов, Комбінатів, шахт, спиртозаводів. Таких об'єктів, як зазначає автор, небагато.

Більша частина орендованих приміщень – це порівняно невеликі приміщення в регіонах, що цікавлять локальних бізнесменів. Ця нерухомість, як припускає Самаєва, забезпечує непогану надбавку до зарплати місцевим чиновникам ФДМ.

"Як, наприклад, ТОВ "Легіон", що побудувало в Миколаївській області автодром на 15 сотках державних земель, за які платить 178 грн на місяць. Або ТОВ "Зелене місто", що займається вирощуванням сільгоспкультур на 15,5 тис. кв. м, при цьому оплачуючи державі за оренду 780 грн на місяць, або 4 коп. за кв. м, - наводить приклади автор.

Детальніше про ситуацію в Україні практиці оренди державної нерухомості читайте в статті Юлії Самаевой "Нежитловий фонд держмайна. Як орендувати квадратні метри майже задарма" у тижневику "Дзеркало тижня.Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі