Угорщина, Словаччина та Чехія, які отримують нафту РФ через нафтопровід "Дружба", заблокували нафтове ембарго

Поділитися
Угорщина, Словаччина та Чехія, які отримують нафту РФ через нафтопровід © Радио Свобода
На три країни припадає від 7% до 8% імпорту російської нафти.

Євросоюз не може запровадити ембарго на російську нафту, скоріше за все обмеження будуть ухвалені у фрагментарному вигляді через позицію Угорщини, Словаччини та Чехії. Про це пише Reuters.

"Провідні дипломати Європейського Союзу зустрічаються в понеділок для останньої спроби домовитися про санкції щодо імпорту російської нафти, перш ніж їхні лідери зустрінуться пізніше того ж дня, намагаючись уникнути розбіжностей щодо реакції блоку на війну в Україні", - пише видання.

Проти повного ембарго виступили Угорщина, Словаччина та Чехія, які отримують нафту РФ через нафтопровід "Дружба".

Водночас, як зазначається в іншій публікації Reuters, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що члени ЄС повинні досягти згоди щодо нового пакету санкцій проти Росії.

Відповідаючи на запитання, чи можуть плани щодо включення заборони на імпорт російської нафти провалитися через опір Угорщини та інших східноєвропейських держав, Боррель відповів: "Ні, я так не думаю... врешті-решт буде угода".

Пропозиція, яка обговорювалася між країнами ЄС у неділю ввечері, передбачала заборону поставок російської нафти до ЄС морем до кінця року, але звільняла нафту, яка постачається по російському нафтопроводу "Дружба", який живить Угорщину, Словаччину та Чехію.

"Ми повинні враховувати індивідуальні обставини кожного (члена ЄС)", – сказав Боррель, додавши, що рішення, яке стосуватиметься всього ЄС, повинно дати трьом країнам, на які припадає від 7% до 8% імпорту російської нафти, "додатковий час для коригування".

Проте міністр економіки Німеччини Роберт Габек у неділю висловив побоювання, що єдність Європейського Союзу "починає руйнуватися" напередодні саміту лідерів блоку.

"Єдність вже починає руйнуватися, знову руйнуватися", - сказав Габек.

Габек закликав Німеччину виступити єдиним голосом на саміті. Він закликав до подібної єдності й інші країни ЄС.

"Європа все ще залишається величезною економічною територією з неймовірною економічною потужністю. І коли вона об'єднається, вона може використовувати цю силу", - сказав Габек.

Нагадамо, попри відсутність ембарго Росія вже відчуває проблеми з реалізацією нафти. Проте, наразі ці проблеми посилюються саме на очікуваннях ембарго, яке має ухвалити ЄС.

  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі