"Ця угода матиме короткочасний ефект на ціну "паперової нафти", - зазначив у коментарі ZN.UA президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.
Причина невдачі стабілізації ринку нафти не в іграх нафтовидобувних держав - Мексики, Сполучених Штатів, Саудівській Аравії чи Росії. Позиція країн могла б впливати на ціну в початковій стадії кризи. Основний фактор сьогодні - пандемія та наступаюча економічна криза.
І якщо ОПЕК оцінює надлишок нафти на ринку в 14,7 млн барелів на добу, то Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) - у 25 млн, розрахунки торгової компанії Trafigura показують 25-30 млн.
"Враховуючи наступаючу економічну кризу, пропозиція ще довго перевищуватиме попит, що сильніше пресуватиме ціну на нафту", - відзначає М. Гончар.
Як зазначає директор НТЦ "Психея" Сергій Сапегін, для стабілізації світового ринку явно недостатньо запланованого скорочення видобутку нафти щодня на 10 млн барелів.
"Заходи щодо скорочення експорту нафти на світовий ринок, які розглядають учасники картелю, лише зменшать тиск пропозиції на ринку нафти при падаючому попиті, але не вирішать проблему в принципі", - упевнений С. Сапегін.
Детальніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціни "чорного золота" читайте в статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" на сайті ZN.UA.