Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон віддав розпорядження про проведення перевірки діяльності провідних світових банків. Розпорядження стало реакцією на інформацію, що надійшла про махінації при визначенні ключових ставок міжбанківського кредитування (LIBOR). "Махінації стануть предметом пильного розслідування. Винні в порушеннях повинні понести відповідальність перед законом", - зазначив Кемерон у своєму виступі в парламенті країни.
Для проведення розслідування буде створена спеціальна комісія на чолі з Ендрю Тайрі. Її метою стане розкриття механізму махінацій, і створення більш жорстких правил, спрямованих на їх припинення.
У зв'язку з махінаціями з LIBOR уже покинув свій пост голова ради правління банку Barclays Маркус Ейджіус. Банк також був оштрафований владою США і Великобританії на 452 млн дол. Банк звинуватили у спробі маніпуляції ключовими ставками фінансового ринку LIBOR і EURIBOR. За даними британського урядового агентства FSA і американського CFTC, порушення тривали з 2005 року. В ході розслідування при вивченні внутрішнього листування Barclays з'ясувалося, що за дії щодо необхідних банку маніпуляцій співробітникам пропонували дороге шампанське.
Після цього глава Банку Англії Мервін Кінг присоромив керівників великих банків за те, що вони дозволили своїм співробітникам зробити "настільки низький" вчинок. На його думку, необхідно змінити спосіб визначення LIBOR. "Ідея про те, що так, як я скажу, такою і буде ставка, є недієздатною", - вважає Кінг.
У махінаціях при визначенні LIBOR підозрюється керівництво провідних світових банків, серед яких - американські Citigroup, JPMorgan, британські Barclays, Royal Bank of Scotland, HSBC, німецький Deutsche Bank, швейцарський UBS. Розслідування ведеться правоохоронними органами США, Великобританії, Євросоюзу і Японії. !zn
Читайте також:
Moody's знизило рейтинги 15 найбільших міжнародних банків
Moody’s прогнозує проблеми для банків і економіки України в цілому
Янукович заявив про підвищення рейтингів України, хоча їх знизили
Moody’s як і раніше не обіцяє нічого позитивного для українських банків