У Зеленського запевняють, що відставка Смолія стала несподіванкою

Поділитися
У Зеленського запевняють, що відставка Смолія стала несподіванкою
Також в Офісі президента впевнені, що Володимир Зеленський виступає за абсолютну незалежність НБУ.

Відставка голови Національного банку Якова Смолія, який заявив про тиск на нього і команду НБУ, стала несподіваною для Офісу президента, а Володимир Зеленський підтримує незалежність регулятора.

"Відставка Смолія стала несподіванкою для Офісу президента. Ніхто не очікував і не вимагав його заміни. Офіс президента не може змусити людину залишитися на посаді, якщо він або вона цього не хоче", - відповіли заявили в ОП в коментарі американському виданню Washington Post.

Водночас, відповідаючи на питання про зацікавленість олігарха Ігоря Коломойського, який довгий час прагнув до відставки Смолія, в Офісі президента запевнили, що олігарх не впливає на держустанови.

"Божевільний будинок викликає Гонтареву", - і собі прокоментував Коломойський питання WP про його зв'язки з переслідуванням ексголови НБУ Валерія Гонтаревої.

1 липня голова правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Свій крок він пояснив систематичним політичним тиском, що не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року - терміну закінчення підписаного в 2018-му семирічного контракту.

2 липня Володимир Зеленський вніс з Ради подання, і наступного дня парламент 268 голосами «за» звільнила голову НБУ. Проти проголосували лише фракції «Європейської Солідарності» і «Голосу».

Після звільнення Смолія  НБУ тимчасово керуватиме його заступниця Катерина Рожкова. Правління НБУ підтримало голову, підтвердило факти тиску і повідомило про готовність продовжувати роботу для підтримки макроекономічної стабільності. При цьому були озвучені «червоні лінії»: неприпустимість «запуску друкарського верстата», повернення націоналізованих банків колишнім власникам і адміністративного втручання в ринкові відносини.

За словами Смолія, представники ОП і Кабміну, а також депутати від «Слуги народу» вимагали від нього саме цього: запустити емісію для покриття бюджетного дефіциту і опустити курс до 30 гривень за долар.

Посли країн «Великої сімки» назвали незалежність НБУ фундаментальним досягненням України. Саме це сприяло економічному зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор. З аналогічним заявою виступив МВФ.

Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозовані наслідки відставки голови НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» у ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі