30 червня на засіданні Національної ради реформ був представлений законопроєкт про підтримку і стимулювання інвестицій, головною ідеєю якого президент Володимир Зеленський назвав створення інституту "інвестиційних нянь".
Як повідомляє пресслужба Офісу президента, проєкт закону представила заступниця керівника ОП Юлія Ковалів.
За її словами, в проєкті закону йдеться про підтримку українських та іноземних інвесторів з вкладеннями понад 30 мільйонів євро, і які створюють понад 150 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більше, ніж в регіоні, де така інвестиція буде здійснена.
Також, згідно із законопроєктом, ці інвестори отримають прямий договір з урядом, їм буде надано інвестиційного менеджера, які буде супроводжувати їх від початку проєкту до його закінчення.
"Це дає гарантію кожному конкретному проєкту інвестора, що вони мають не тільки податкові пільги. Вони отримують десятирічну перспективу і гарантію стабільності", - пояснила Ковалів.
Крім того, інвестори отримають до 30% вартості вкладень з різними наборами стимулів, які будуть як для українців, так і для іноземців. Наприклад, це можуть бути фіскальні стимули.
Ковалів переконана, що законопроєкт готовий до винесення на розгляд парламенту. Оскільки він пройшов попереднє обговорення.
Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, анонсував п'ятирічні податкові канікули для інвесторів, які придбають об'єкти приватизації на $10 млн і більше. Також він заявив про запуск програми для інвесторів Investment nanny.
Детальніше про те, чим живе і як виживає український бізнес без інвестиційних няньок, пільг і привілеїв читайте в статті Андрія Паливоди "... без кухаря, без няні?".
Раніше в МВФ повідомили, що інвестори з початку поточної кризи, який викликаний пандемією коронавірцсц і карантинами в багатьох країнах, вивели з ринків, що розвиваються рекордну суму інвестицій - $83 млрд.