Про це у своєму матеріалі для DT.UA пише голова Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку, експерт групи "Реформа енергетичного сектору" Реанімаційного пакету реформ Юлія Усенко. Автор зазначає, що закон визначає загальні засади приєднання електроустановок до електромереж, які базуються на прозорості та недискримінаційному доступі.
У законі також визначається обсяг послуг з приєднання до мереж.
"Порядок приєднання має визначатися кодексами систем розподілу та системи передачі, тобто вторинним законодавством. Цей порядок повинен містити, у тому числі, процедурні питання, умови приєднання, типові форми договорів про приєднання. За дотримання вимог зазначених кодексів оператори мереж не мають права відмовити споживачеві у приєднанні", – зазначає експерт.
Усенко зазначає, що методику встановлення оплати за приєднання повинна затверджувати НКРЕКП. З її точки зору, регулятор повинен враховувати реальні витрати на приєднання, а також стимулювати приєднання до вільних, вже існуючих точок приєднання.
"Пряма норма щодо нарахування так званої абонентської плати за електромережі в тексті закону відсутня. Але вона може з'явитися, знову ж таки, в регуляторних актах, розроблених регулятором", – підсумовує фахівець.
Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект "Про ринок електричної енергії України". На підтримку документа проголосували 277 депутатів.
Детальніше про сильні та слабкі сторони нового закону "Про ринок електричної енергії України" читайте у матеріалі Юлії Усенко "Що нам дасть і що забере закон про ринок електроенергії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".