У Європі ціни на електроенергію знижуються під тиском падаючого попиту, а в Україні вони ростуть – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Європі ціни на електроенергію знижуються під тиском падаючого попиту, а в Україні вони ростуть – експерт
У Німеччині, на відміну від України, "зелені" електростанції не вимивають бюджет, а поповнюють його.

Прийшла пора почати контролювати просування "зеленої" енергетики в країні. При цьому необхідно посилити контроль за великими ВДЕ-фермами, що вводяться в експлуатацію. Про це у своїй статті пише Сергій СЛЕДЗЬ, редактор відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA, кандидат економічних наук.

"І одним лише зниженням тарифів до посильної величини завдання не вирішується. Та й спробуйте ще їх знизити. Ми це вже проходили - відразу почнеться лемент про захист і гарантії для іноземних інвестицій і, природно, міжнародні суди. Тому передусім треба впроваджувати контроль над ситуацією шляхом регулювання великих ВДЕ-ферм, що вводяться в експлуатацію. Не може бути такого, що одні безконтрольно будують, а інші за це гарантовано платять, та ще й за тарифами, зафіксованими в євро, які при цьому значно перевищують європейські", - пише автор.

За його словами, бажано не декларувати, а все-таки використовувати найліпший європейський досвід. Наприклад, зробити так, щоб, як у багатій Німеччині, "зелені" електростанції не вимивали бюджету, а поповнювали його, а тарифи на вироблену ними електроенергію були посильними для користувачів у країні. Але для цього доведеться прийти до системи, коли ринок електроенергії стає не штучно створеним утворенням, як нині в Україні, а реальним, з діючими на ньому ринковими відносинами. На такому ринку працює закон кон'юнктури, і ціна визначається в конкурентній боротьбі на основі компромісу попиту та пропозиції. Тоді той, хто пропонує дешевший і якісніший товар, стає успішним, а не зупиняє виробництво.

"А якщо держава хоче підтримати когось на ринку, то нехай робить це за свій рахунок і, природно, порівнює свої бажання з можливостями. Для цього йому доведеться як мінімум регулювати потужності, що вводяться в експлуатацію ВДЕ-ферм. Тоді буде неможливою ситуація, коли під час кризи у країнах Європи ціни на енергоносії та електроенергію впевнено знижуються під тиском падаючого попиту, а в Україні при тому ж зменшуваному попиті вони чомусь зростають, перевищуючи європейські", - зазначає автор.

Докладно про проблеми, що пов'язані з просуванням на ринок "зеленої енергетики" в Україні, читайте в статті Сергія СЛЕДЗЬ, редактора відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA, кандидата економічних наук – "Негативогенератор".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі