В інтерв'ю Financial Times торговельний комісар ЄС Сесілія Мальстром сказала, що Брюссель буде чекати формального оголошення про запровадження нових американських мит, а лише потім почне діяти.
Але оскільки торговельні експерти вірять, що вчинок Трампа може швидко перерости у торговельну війну, Мальстром застерегла, що у ЄС не буде іншого вибору, як відповісти. Такі ж застереження прозвучали з боку інших країн, які можуть постраждати, зокрема Бразилії і Канади.
Глобальні фондові біржі гостро відреагували на наміри Вашингтона. З початку торгів азіатські і європейські акції торгувалися нижче, а інвестори розпродають цінні папери виробників і експортерів сталі і алюмінію.
Мальстром звернула увагу на те, що адміністрація Трампа викоистала статут національної безпеки для виправдання запровадження тарифів на імпорт металів. Цей крок покінчить з цілими десятиліттями дії домовленостей не піднімати деякі міжнародні торговельні правила за виключенням тих випадків, коли починається війна чи виникає надзвичайна ситуація. На думку єврокомісара, це може підірвати СОТ і спровокувати інші країни вчинити так само, як США.
"Запровадження таких широких заходів - це не рух вперед. Ми ризикуємо зіштовхнутися з ефектом доміно", - сказа вона.
Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер теж пообіцяв, що ЄС відповість на рішення США.
"ЄС був близьким союзником США в сфері безпеки впродовж десятиліть. Ми не будемо сидіти склавши руки, коли наша промисловість буде страждати від нечесних заходів, які поставлять тисячі європейських робочих місць під ризик", - сказав він.
Додамо, що в четвер, 1 березня, на зустрічі з представниками найбільших металургійних компанійпрезидент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію, а відповідний указ підпише наступного тижня.
Американський президент хоче обкладати іноземну сталь 25%-м митом, а алюміній - 10%-м.
Раніше Bloomberg назвало ідею Трампа щодо тарифів найгіршоюдля американської економіки. Найвірогіднішим результатом цього буде зростання цін, скорочення економічного зростання, зменшення робочих місць, посилення податкового тягара, провокування економічної відплати з боку інших гравців. Крім того, це може дестабілізувати глобальну торговельну систему.