Обстріл електропідстанцій у США: влада розцінює інцидент як "цілеспрямовану атаку"

Поділитися
Обстріл електропідстанцій у США: влада розцінює інцидент як Одна з обстріляних підстанцій © Reuters
Центральний округ штату дві доби перебуває без електрики.

Дві електричні підстанції в американському штаті Північна Кароліна були обстріляні невідомими, центральний округ штату дві доби перебуває без електрики, попри морозну погоду, що встановилася у цій місцевості. Влада розцінює інцедент як "цілеспрямовану атаку", повідомляє Reuters.

Через відключення світла школи будуть закриті в понеділок, а потенційно - і довше. Недільні церковні служби і відомий гольф-курорт були зірвані.

Мотив пошкодження незрозумілий, сказав шериф округу Мур Ронні Філдс.

За словами шерифа, інциденти розслідують місцеві, державні та федеральні правоохоронні органи, включаючи ФБР. Міністр енергетики США Дженніфер Гранхольм повідомила в Twitter, що контактувала з Duke Energy Corp(DUK. N), якій належать підстанції, а Міністерство енергетики працювало з іншими відомствами для розслідування та реагування.

"ФБР Шарлотта розслідує навмисне пошкодження енергетичних об'єктів в окрузі Мур. Ми перебуваємо в постійному контакті з місцевими правоохоронними органами та партнерами з приватного сектору», - заявило федеральне правоохоронне агентство, маючи на увазі свої офіси в Шарлотті, Північна Кароліна.

Нагадаємо, Адміністрація президента Сполучених Штатів працює з Конгресом (нижня палата парламенту) над формою законопроєкту, який дозволить визнати Росію державою-спонсором тероризму.

"Ми постійно розглядаємо різні заходи, які ми можемо вжити, щоб, у разі необхідності, посилити тиск. Зараз ми працюємо з Конгресом над законодавством, яке допоможе нам обійти деякі проблеми, пов'язані з використанням визначення держави-спонсора тероризму. Ми шукаємо - працюємо з Конгресом над тим, як рухатися далі, щоб прийти до того ж самого результату", – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Зараз статус держави-спонсора тероризму у США мають лише Куба, Іран, КНДР і Сирія, а щодо включення до списку Росії тривають затяті суперечки. Противники такого кроку вважають, що цей статус не матиме практичного значення, оскільки проти РФ уже введено суворі санкції. Натомість може нашкодити спрямувати заморожені російські активи на допомогу Україні та зірвати зернову угоду.

Як відомо, 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму.

21 листопада Парламентська асамблея НАТО визнала РФ державою-терористом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі