СОТ підтвердила отримання запиту України щодо торговельної суперечки з сусідніми країнами – що буде далі

Поділитися
СОТ підтвердила отримання запиту України щодо торговельної суперечки з сусідніми країнами – що буде далі © Pixabay
Чотири країни мають 60 днів для проведення консультацій перед судовим розглядом

Світова організація торгівлі (СОТ) повідомила про початок процедур в рамках отриманого від України запиту на проведення процесу врегулювання суперечки із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, які ввели заборону на імпорт низки українських сільськогосподарських товарів. 

«Україна звернулася до СОТ з проханням про проведення консультацій щодо суперечок з Угорщиною, Польщею та Словацькою Республікою стосовно триваючого запровадження цими країнами заборон на імпорт певних сільськогосподарських товарів, зокрема зернових, з України. Відповідний запит був поширений серед членів СОТ 21 вересня. Україна стверджує, що заходи, запроваджені Угорщиною, Польщею та Словацькою Республікою, є несумісними з різними положеннями Генеральної угоди СОТ з тарифів і торгівлі 1994 року та Угоди про сільське господарство», – йдеться у повідомленні СОТ, опублікованому 21 вересня.

В Організації пояснюють, що запит на консультації офіційно ініціює суперечку в СОТ. Консультації надають сторонам можливість обговорити питання і знайти задовільне рішення без подальшого судового розгляду. Через 60 днів, якщо консультації не змогли вирішити спір, скаржник може вимагати винесення рішення групою експертів. 

Запит України на проведення консультацій є першим офіційним кроком у тривалому процесі врегулювання суперечки в СОТ і може перерости у першу справу в СОТ, в якій Україна виступить позивачем проти члена Європейського Союзу, зазначили у Bloomberg. 

Агентство зазначає, що на проходження справи через перевантажену систему врегулювання суперечок СОТ може піти кілька років. Навіть якщо Україна виграє суперечку, інші три країни теоретично можуть накласти вето на результат, оскарживши рішення «в паралізованому апеляційному органі СОТ».

Нагадаємо, що міністр економіки Юлія Свириденко заявила 18 вересня, що Україна подала до СОТ позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини. Вона зазначила, що в результаті їхньої односторонньої заборони на імпорт української агрородукції вітчизняні експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод. 

21 вересня міністри сільського господарства Словаччини та України домовилися створити систему ліцензування торгівлі зерном, що дозволить скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини після її впровадження. Натомість Україна погодилася зупинити розгляд скарги в СОТ, повідомили у словацькому міністерстві. Цього ж дня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у межах телефонної розмови зі своїм польським колегою Робертом Телусом обговорив питання щодо української агропродукції. Сторони домовилися знайти спільне рішення. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі