У серпні ряд банків знову порушили умови фінмоніторингу

Поділитися
У серпні ряд банків знову порушили умови фінмоніторингу © Нацбанк України / Flickr
Регулятор оштрафував банк Альянс, три банки отримали письмове попередження.

Національний банк України в минулому місяці застосував до банку Альянс, Сбербанку, Укргазбанку і Комерційного індустріального банку (КІБ) заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відзначається, що найбільший штраф отримав банк Альянс. Регулятор оштрафував банк на 2,6 млн грн за ризикову діяльність. Банк Альянс обслуговував фізичних осіб (зокрема близької людини національного публічного діяча, посадових осіб банку), проводили фіноперації з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). На біржі ОВДП продавали юрособи, які отримували інвестиційний збиток, а названі фізособи при подальшому продажу ОВДП отримували інвестиційний прибуток. Крім того, банк сам виступав брокером цих операцій.

У Нацбанку зазначають, що характер і наслідки цих угод дають підстави вважати, що їхньою метою може бути легалізація кримінальних доходів, конвертація (переклад) безготівкових коштів у готівку (зокрема пов'язаних зі зняттям готівки, купівлею-продажем цінних паперів). "Також ці операції не мають документального підтвердження очевидної економічної доцільності (сенсу)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, банк фігурує у кримінальній справі за фактом вчинення злочинів із використанням цінних паперів.

Другим порушником умов фінмоніторингу був Сбербанк. Він отримав письмове попередження за те, що не перевірялися повноваження представника клієнта.

Серед порушників виявився і Укргазбанк. Його оштрафували на 300 000 грн за належний аналіз фінансових операцій з урахуванням ризик-орієнтованого підходу. Крім того, банк отримав письмове попередження за інші порушення. Зокрема, за оновлення внутрішніх документів з питань фінмоніторингу; за неналежну перевірку клієнтів; за належну переоцінку ризиків клієнтів; за нездійснення первинного фінмоніторингу фінансових операцій, учасниками або вигодоодержувачами яких є публічні особи або пов'язані з ними особи; за недотримання терміну повідомлення спеціально уповноваженого органу про осіб, яким банк відмовив у встановленні ділових відносин.

Четвертим порушником був КІБ. Його оштрафували на 200 000 грн за неналежний аналіз фіноперацій з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Повідомлялося, що Нацбанк у липні застосував до трьом банкам, а саме Південний, Місто Банк Кредит Дніпро, заходи впливу за порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі