У Росії видобуток нафти до 2035 року може скоротитися майже удвічі – ЗМІ

Поділитися
У Росії видобуток нафти до 2035 року може скоротитися майже удвічі – ЗМІ Міненерго Росії розробило нову генеральну схему розвитку нафтової галузі © rosneft.ru
Через 20 років РФ очікує зниження видобутку нафти – від 1,2% в найкращому сценарії і на 46% у найгіршому.

Міненерго Росії розробило і направило в грудні 2015 року на міжвідомче узгодження генеральну схему розвитку нафтової галузі РФ до 2035 року, пише видання "Ведомости".

Нова генсхема повинна замінити діючу генсхему до 2020 року (прийнята у 2011 році). Базою для аналізу вибрано 2014 рік, ціна на нафту Urals до $ 80 за барель до 2020 року і $ 97,5 за барель до 2030 року.

Родовища Росії, що вже розробляються, здатні забезпечити до 2035 року менше половини видобутку, решта має бути отримано за рахунок приросту доведених запасів у результаті геологорозвідувальних робіт, повідомляється в генсхемі.

У даній генсхемі розглядається чотири сценарії: помірно сприятливий (сприятлива цінова кон'юнктура, скасування санкцій не пізніше 2016 року, оптимізація податкового навантаження тощо), базовий, мінімальний (низькі ціни на нафту і збереження санкцій) і "плани компанії" (враховує видобуток на діючих родовищах і тих, що вводяться до 2022 року) . Жоден з них не передбачає зростання видобутку нафти (без газового конденсату) у порівнянні з 2015 роком.

Міненерго РФ очікує короткостроковий зростання (до 2020 року) тільки в першому і останньому сценарії. Але через 20 років Росію очікує зниження видобутку нафти – від 1,2% в найкращому варіанті і на 46% у найгіршому.

Читайте також: ЄС продовжить персональні санкції проти росіян за підрив суверенітету України

16 лютого найбільші світові виробники нафти – Росія і Саудівська Аравія, яка входить в ОПЕК –домовилися про заморожування видобутку на рівні 11 січня. Однак домовленості не остаточні - рішення набуде чинності за умови, що цю ініціативу підтримають інші виробники нафти.

Пізніше видання Forbes писало, що угода Саудівської Аравії і РФ про нібито намір заморозити видобуток нафти за умови підтримки цієї ініціативи ОПЕК є безглуздою і цинічною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі