Як пише видання Комерсант, згідно з законами, на островах мають з'явитися спеціальні адміністративні райони, на яких буде запроваджено більш гнучкий правовий режим у сфері податкового та валютного регулювання.
Щоб зареєструватися, іноземним компаніям потрібно буде подати заявку в керуючу компанію, створену місцевою владою. Крім прийому і відхилення заявок керуючі компанії будуть займатися безпосередньо забезпеченням функціонування спеціальних адміністративних районів.
Щоб скористатися перевагами пільгового режиму, їм потрібно буде взяти на себе зобов'язання інвестувати в Росію, як мінімум, 50 млн руб. протягом шести років з моменту реєстрації. При цьому фінансові і кредитні організації пільгами користуватися не зможуть.
Закон містить у собі, зокрема, поправки в податковий кодекс, що передбачає нульове оподаткування для отримання дивідендів компаніями, яким належить більше 15% статутного капіталу зареєстрованої на одному з островів організації. Крім того, вносяться поправки в кодекс торговельного мореплавства. В ньому з'явиться Російський відкритий реєстр суден, в якому зможуть зареєструватися іноземні судна (крім риболовних), які після реєстрації отримають право плавати під російським державним прапором.
Повідомлялося, що раніше влада РФ обговорювали проект створення в Росії двох територій зі спеціальним режимом і ознаками офшору – на острові Октябрський в Калінінграді та на острові Руський.
Громадяни РФ зберігають на британських офшорних рахунках 34 мільярди фунтів стерлінгів (близько 47 мільярдів доларів). При цьому велика частина цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах.