У Росії не чекають швидкого відновлення економіки – WSJ

Поділитися
У Росії не чекають швидкого відновлення економіки – WSJ В Росії визнають, що економіка почне відновлюватися не скоро. Ілюстрація
В міністерстві фінансів РФ вважають, що економічне зростання не почнеться ані цього року, ані на початку наступного.

Постраждала від обвалу цін на нафту і західних санкцій економіка Росії не відновить зростання до кінця 2015 року так само, які на початку наступного року. Про це сказав заступник міністра фінансів РФ Олексій Моїсеєв.

"Такий свіжий прогноз міністерства фінансів зроблений з урахуванням нещодавнього падіння цін на нафту і газ, які лишаються головними експортними товарами Росії. Ціни на нафту впали до рекордного рівня з березня 2009 року. При цьому, вартість інших сировинних товарів, які експортує Росія, такі як нікель, теж подешевшали", - пише сьогодні Wall Street Journal, нагадуючи, що Москва роками ігнорувала поради диверсифікувати свою економіку і почати заробляти ще на чомусь, а не лише на продажу сировини.

Видання нагадує, що в травні в Мінфіні РФ з оптимізмом прогнозували, що економіка почне відновлюватися з середини 2015 року. А найгірший період фінансової кризи нібито вже позаду. Тоді ціни на нафту ненадовго підскочили майже до 70 доларів за барель. Нині ж барель знову дешевшає, а в другому кварталі цього року економіка Росії скоротилася на 4,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Наприкінці минулого місяця у Мінекономрозвитку РФ прогнозували рецесію економіки до 2017 року при ціні нафти $ 40 за барель. Крім цього, при вартості "чорного золота" 40 дол за барель Кремлю доведеться набагато сильніше скорочувати витрати – інакше покрити їх за рахунок резервів буде вже неможливо, попереджають російські чиновники.

Російська економіка опинилася в серйозній скруті після того, як ціна на нафту Brent впала нижче 50 доларів за барель, а слідом за нею подешевшав і газ на ринку Європи. Видобуток нафти і газу забезпечує чверть ВВП у цьому році, хоча два роки тому цей показник сягав третини. Продаж енергоносіїв становить 68% російського експорту. А доходи від їх реалізації наповнює на половину російський держбюджет, з якого фінансується весь державний сектор.

Видання Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі