У Росії залишилася доба до дефолту

Поділитися
У Росії залишилася доба до дефолту © depositphoto/DmyTo
Навіть якщо Росія уникне дефолту, це може виявитися тимчасовим перепочинком. Адже вже за кілька днів у Росії настає термін наступної сплати - відсотків за суверенними облігаціями.

Доларовий платіж, який Мінфін РФ наприкінці минулого тижня відправив на погашення єврооблігацій, досі не дійшов до ряду власників паперів. Про це повідомляє Bloomberg.

"У Росії є трохи більше доби, щоб отримати виплати за двома іноземними облігаціями інвесторам й уникнти дефолту в щільній боротьбі з санкціями. Пільговий період для переказу 650 мільйонів доларів купонних і основних платежів закінчується 4 травня після того, як кошти були заблоковані на початку квітня (через те, що Росія спробувала розплатития в рублях, замість доларів, - ред.)", - йдеться в повідомленні.

Як пише Bloomberg, це може бути перший дефолт Росії за зовнішнім боргом за більш ніж століття.

Відлік до дефолту почався, коли JPMorgan Chase & Co. призупинила виплати за облігаціями за наказом Казначейства США. Росія намагалася обійти проблему, заплативши в рублях, після того, як США в рамках санкцій заборонили використовувати долари із заморожених держрахунків РФ. Але рейтингові агентства не сприйняли "винахідливість" країни-агресорки, та назвали це порушенням умов облігацій.

Після цього настав 30-денний період, коли Росія ще могла розплатитися відповідно до умов запозичень.

Наприкінці минулого тижня Міністерство фінансів Росії оголосило про те, що готівка, нарешті, рухається через фінансову систему. 29 квітня Мінфін повідомив, що перевів 564,8 млн доларів за євробондами "Росія-22" та 84,4 млн за паперами "Росія-42", причому "платежі було здійснено у валюті випуску — у доларах США". У відомстві запевнили, що зобов'язання перед кредиторами виконано у повному обсязі.

За даними Bloomberg, російська влада використала для платежів банк "Дом.РФ", який не потрапив під санкції Заходу. Він мав перерахувати гроші банку-кореспондентові Bank of New York Mellon Corp, а потім перевести їх Citibank, який має передати гроші кліринговим агентам.

Однак, навіть якщо кошти надійдуть і покриють погашення виплат за облігаціями, а Росія уникне прострочення боргу, це може виявитися тимчасовим перепочинком. Адже вже за кілька днів у Росії настає термін наступної сплати - відсотків у доларах і євро за за суверенними облігаціями.

"Дефолт Росії. Що це означає?", - читайте про це в матеріалі Юлії Самаєвої для ZN.UA. Дефолт — це невиплата кредитного платежу або порушення умов такої виплати. Суверенний дефолт — це коли позичальником, що не може повернути борги, є держава. Більшість країн регулярно беруть позики, але вони уникають суверенних дефолтів, бо потім важко знайти охочих давати гроші в борг. Тому кожен суверенний дефолт — подія непересічна. Історія пам’ятає про дефолти Аргентини, Венесуели чи Греції, хоча їхні економіки нас точно не цікавлять так, як російська.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі