У прокуратурі підрахували збитки України від п'яти років анексії Криму

Поділитися
У прокуратурі підрахували збитки України від п'яти років анексії Криму Окупанти втаємничили всю інформацію про власну економічну діяльність у Криму © pixabay.com
Росія захопила майно понад чотирьох тисяч українських підприємств на окупованому півострові.

П'ять років анексії Криму Росією завдали Україні понад 1 трильйон гривень збитків, повідомляє прокуратура АР Крим (Київ) із посиланням на дані розрахунку, проведеного "Гільдією оцінювачів України".

"Згідно з отриманими під час досудового розслідування даними, у відповідності до розрахунку, проведеного ВАТ "Гільдія оцінювачів України", розмір збитків на території тимчасово окупованої території АР Крим становить 1 трильйон 80 млрд 352 млн грн", - йдеться у відповіді прокуратури на запит "УНН".

Основна причина збитків - обмеження доступу до використання майна та порушення майнових прав України. Після анексії РФ "націоналізувала" понад 4000 українських підприємств і установ. Позови про компенсацію Росією збитків неодноразово ставали предметом розгляду міжнародного арбітражу.

"Прокуратурою АР Крим здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у низці кримінальних проваджень за фактами незаконного захоплення на тимчасово окупованій території півострова Крим державного майна за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 438 КК (порушення законів і звичаїв війни - ред.)", - додали у прокуратурі.

Раніше ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що окупанти втаємничили всі дані про економічну активність на території Криму. "Вони навіть втаємничили всі дані про економічну активність на території Криму. Тобто, воно ніяк не працює", - поянсил він.

У Гаазькому арбітражі розглядається ціла низка позовов українських компаній до РФ, зокрема, НАК "Нафтогаз України"; "Укрнафти" і ТОВ "Стабіл", Ігоря Коломойського і ТОВ "Аеропорт" Бельбек ", ТОВ" Лугзор "," Дніпроазоту " тощо.

Як писало DT.UA, українські компанії обґрунтовують свої позови порушенням РФ українсько-російської угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій. Зазначена угода – мабуть, єдиний інструмент, що дозволяє їм захистити свої права в рамках міжнародного права.

Докладніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Кара гаазька" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі