У проекті держбюджету-2014 макропоказники можуть бути скориговані за підсумками 9 місяців 2013 року

Поділитися
У проекті держбюджету-2014 макропоказники можуть бути скориговані за підсумками 9 місяців 2013 року
В Адміністрації президента допускають корекцію основних макропоказників державного кошторису на наступний рік після отримання даних за підсумками трьох кварталів нинішнього. При цьому в Мінфіні не бачать підстав для скорочення витрат держбюджету-2013.

Уряд може здійснити коригування прогнозу основних макропоказників на 2014 рік, що закладаються в проект державного бюджету, за підсумками результатів роботи економіки за 9 місяців поточного року.

Про це повідомила перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова в кулуарах 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі.

"Коли будуть відомі дані за 9 місяців, то тоді, звичайно, робиться коригування показників. Я думаю, що це нормальний технічний процес", - сказав вона.

Акімова зазначила, що спочатку закладений урядом прогноз зростання ВВП на 3% при інфляції 8% дуже близький до прогнозами міжнародних фінансових організацій (МФО) для України. "В цілому поки що прогнози ВВП, закладені в бюджет, коливаються на тому ж рівні, про який говорив МВФ і Світовий банк. Один давав близько 2%, другий - 2,7%", - нагадала перший заступник глави Адміністрації президента.

На її думку, більш оптимістична оцінка урядом перспектив зростання в 2014 році може бути реалістичною, враховуючи достатню складну ситуацію в цьому році, що закладає низьку базу порівняння.

У той же час Вона допустила, що в зв'язку з нещодавнім погіршенням прогнозу для світової економіки в 2014 році можуть бути зниження в прогнозі ВВП та інфляції і для України.

Вона також визнала, що з урахуванням дефляції за підсумками 9 місяців поточного року урядовий прогноз її прискорення в наступному році до 8% є дискусійним.

"Це один з тих показників, який може коригуватися в процесі доопрацювання бюджету", - зазначила перший заступник глави Адміністрації президента.

Як відомо, в даний час проект держбюджету-2014 знаходиться на доопрацюванні в уряді, його первісний варіант, поданий в Раду 14 вересня, так і не був оприлюднений.

У Мінфіні заявляють про відсутність підстав для секвестру держбюджету-2013

Тим часом заступник міністра фінансів України Анатолій Мярковський, виступаючи у Верховній Раді в п'ятницю під час "години запитань" до уряду, заявив, що у Кабміну немає підстав для секвестру держбюджету-2013.

"Завдяки раціональному та ефективному використанню бюджетних коштів, зваженій політиці витрат дефіцит державного бюджету утримується на рівні, нижчому, ніж передбачений розкладом", - сказав він на слуханнях по виконанню державного бюджету на 2013 рік.

За словами Мярковського, за 8 місяців 2013 року дефіцит держбюджету склав 34,8 млрд грн, що відповідає 69% річного показника, встановленого на рівні 50,6 млрд грн. За його словами, дефіцит загального фонду держбюджету становить 38,4 млрд грн, що менше, ніж визначено розкладом на 6,1 млрд грн.

Мярковський нагадав, що ст.54 Бюджетного кодексу України визначає процедуру щодо внесення змін до державного бюджету на поточний рік, що стосуються скорочення витрат. Згідно цієї статті, в разі недоотримання надходжень в загальний фонд держбюджету більш ніж на 15%, згідно з результатами квартального звіту, готуються пропозиції щодо внесення змін до держбюджету щодо скорочення витрат.

"На сьогоднішній день у нас відсутні підстави для ініціювання таких змін, тому що у нас набагато вищий відсоток виконання бюджету", - підкреслив він.

Також заступник міністра повідомив, що на даний момент в уряді ведеться робота по доопрацюванню законопроекту про держбюджет на 2014 рік і уряд чекає відповідних пропозицій, у тому числі і від Верховної Ради.

Нагадаємо, держбюджет-2013 побудований на прогнозі зростання реального ВВП 3,4% і номінального до 1576 млрд грн при інфляції 4,8%, тоді як МВФ погіршив оцінку зростання української економіки в 2013 році з 3,5% до нуля, а ЄБРР очікує зниження економіки на 0,5%.

За даними Держстату, ВВП України в першому кварталі поточного року знизився на 1,1%, у другому - на 1,3%. Дефляція за підсумками 9 місяців склала 0,6%, а в річному вимірі - 0,4%. !zn

Читайте також:

Відновлення співпраці з МВФ зніме тему дефолту України з порядку денного 15:01

Moody's погіршило рейтинг єврооблігацій України з перспективою подальшого пониження

У Федерації роботодавців назвали проект держбюджету-2014 нереальним

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі