Для отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду Верховна Рада повинна ухвалити 19 законів.
Про це заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків повідомив на брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ у вівторок, 19 квітня.
За словами Шимківа, від прийняття цих законопроектів залежить отримання 1,7 мільярдів євро від МВФ й 1 мільярда доларів додаткових кредитних гарантій американського уряду.
Заступник голови АП уточнив, що один законопроект вже винесений президентом на розгляд Верховної Ради, чотири – прийняті в першому читанні, два – відкликані і вимагають доопрацювання, 12 – очікують повторного внесення у зв'язку зі зміною Кабміну.
Крім того, для отримання 105 мільйонів євро макрофінансової допомоги Євросоюзу Україна повинна прийняти ще п'ять законів.
За словами Шимківа, всі ці законопроекти мають бути ухвалені до кінця травня. Крім того, до кінця 2016 року в рамках реалізації програми асоціаціъ з ЄС необхідно прийняти ще 129 законів.
На засіданні Нацради реформ 19 квітня президент України Петро Порошенко висловив надію, що необхідні для співпраці з МВФ законопроекти Верховна Рада розгляне у четвер.
Нагадаємо, 18 квітня глава МВФ Крістін Лагард анонсувала візит місії Фонду до Києва, щоб вивчити ситуацію в країні після формування нового уряду й завершити другий перегляд кредитної програми EFF.
Відразу після зміни уряду в Україні в МВФ заявляли, щоФонд готовий продовжувати співпрацю з новим складом Кабінету міністрів України.
Новий міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю ZN.UA поділився своїм баченням формату співпраці з МВФ, підкресливши, що дефіцит бюджету часто "роздувається" за рахунок прийнятих Україною рішень, а не завдяки рекомендаціям МВФ. За його словами, як свідчить багаторічний досвід співпраці з МВФ, Україна і зростання не показує, і критеріїв не виконує.