У Польщі українці відкривають майже 80% нових ФОП, але потрібно більше

Поділитися
У Польщі українці відкривають майже 80% нових ФОП, але потрібно більше   © depositphotos/rochu_2008
Нація сусідньої країни старіє, і потребує більше іноземців. 

За підсумками першого півріччя поточного року майже 77% нових зареєстрованих фізосіб-підприємців (ФОП) у Польщі припадало на громадян України. Однак польський ринок праці все одно потребує не менше 2,6 мільйона працездатних іноземців до 2033 року, інакше нації загрожує глобальне старіння і вона не зможе утримувати соціальні верстви населення.  

Про це йшлося під час польської ділової конференції "Бізнес для України", про яку повідомляє видання Spidersweb.  

Згідно з результатами конференції українці найбільше активні у будівництві, інформаційно-комунікаційних технологіях та у галузі послуг. За даними Польського економічного інституту, лише за перше півріччя цього року було створено 15,2 тис. українських ФОП. Це майже стільки ж, скільки за весь 2022 рік.

На сьогодні кожне десяте підприємство в Польщі засноване громадянами України. Серед українських бізнесменів не тільки початківці, але й ті, що переносять свій бізнес з батьківщини до Польщі. 

Проблеми

Але через спрощення механізмів влаштування на роботу збільшилась кількість українців, що працюють у Польщі нелегально. Якщо раніше таких нараховувалось 11%, то тепер 16%. В цілому на ринку праці Польщі зареєстровано приблизно 771 тис. українців, з них майже 739 тисяч працюють повний робочий.

Польщі потребує більше іноземців 

Попри таку активність, цього все одно недостатньо. У найближчі кілька років кількість іноземців працездатного віку мала б щорічно збільшуватися у Польщі на 200-360 тисяч, тобто в кілька разів більше, ніж раніше. Кількість іноземців у 2033 році мала б становити 2,65 мільйона осіб. Це означає, що для того, щоб зупинити зростання коефіцієнта утриманства на нинішньому рівні, у 2033 році майже кожна восьма людина працездатного віку має бути іноземцем. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі