У Німеччині почалися слухання за проектом "Північний потік-2"

Поділитися
У Німеччині почалися слухання за проектом "Північний потік-2" «Північний потік-2» проходить дозвільну процедуру © gazeta.ru
Слухання проходять за закритими дверима.

В німецькому Штральзунді почалися слухання по проекту "Північний потік-2", які стануть ще однією частиною отримання дозвільного посвідчення на будівництво газопроводу, повідомляє Deutsche Welle.

В рамках п'ятиденних дискусій свої аргументи зможуть привести галузеві відомства, громадські об'єднання та зацікавлені громадяни. Слухання проходять за закритими дверима.

На адресу Гірничого управління в Штральзунді і Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії надійшло понад 200 заяв, зазначає газета Ostsee-Zeitung.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) виступає проти видачі дозволу на будівництво. Захисники природи вимагають поліпшення компенсацій за планований збиток навколишньому середовищу. Свою незгоду з будівництвом газопроводу раніше висловили і фермери з острова Рюген.

Почати будівництво другої черги газопроводу "Північний потік" протяжністю 1,2 тис. кілометрів планується в 2018 році. Орієнтовна вартість проекту, який підтримує німецький уряд, становить 9,5 млрд євро.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь цілий ряд західних компаній, включаючи німецькі Wintershall і Uniper, англо-голландську Royal Dutch Shell, австрійську OMV, французьку Engie.

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, питання залишаються і в Єврокомісії.

Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив, що "Північний потік-2" містить дві загрози для України та інших країн Європи: згортання диверсифікації енергопостачань і військову загрозу.

Нагадаємо, що згідно з розрахунками експертів угорського аналітичного центру REKK, сценарій поставок газу по "Північному потоку-2" може призвести до збільшення розриву між цінами на газ у Західній і Східній Європі до 2020 року.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі