У Німеччині організація із захисту навколишнього середовища Deutsche Umwelthilfe (DUH) звернулася до адміністративного суду Гамбурга з позовом проти проекту, пов'язаного з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Zeit.
Відзначається, що позов спрямований проти дозволу на будівельні роботи, що видало Федеральне морське і гідрографічне агентство (BSH). Представник адміністративного суду підтвердив отримання позову.
За словами DUH, кліматичні та екологічні аргументи ігноруються при будівництві трубопроводу.
Раніше BSH відкидала заперечення DUH і Naturschutzbund Deutschland (Nabu) про дозвіл на будівництво з середини січня. Тоді влада дозволила "Північному потоку-2" продовжувати будівництво в водах Німеччини.
Без цього дозволу "Північний потік-2" не міг прокладатися в водах Німеччини до кінця травня. В даний час його прокладають в водах Данії.
Очікується, що "Північний потік-2" буде транспортувати 55 млрд кубічних метрів природного газу з Росії до Німеччини. За даними проектної компанії з початку квітня, 95% трубопроводу вже прокладено.
Нагадаємо, що будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 9к%. Для закінчення будівництва газопровід "Північний потік-2" залишилося прокласти ще майже 150 км труб - 120 км в водах Данії і більше 28 в водах Німеччини.
Президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але поруч з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною. Деякі американські чиновники рекомендують президентові послабити обмеження, а замість цього вивчити можливі варіанти, як газопровід можна буде використовувати в кризових ситуаціях.
Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили "погану угоду для Європи" читайте у статті Михайла Гончара "Підводні течії проекту" Північний потік-2 " .