Національний банк України (НБУ) налаштований на зважений підход при проведенні валютної лібералізації. Оскільки будь-яка лібералізація створює певні ризики для фінансової стабільності країни. Про це розповів заступник голови НБУ Олег Чурий, пише УНІАН.
За його словами, повна валютна лібералізація і перехід до ліберальної моделі валютного регулювання підвищують вразливість фінансової системи та економіки країни до різних шоків, тому неможливо без здатності центрального банку реагувати на кризові явища, зазначив він.
"Наша концепція лібералізації виходить з того, що ми дозволяємо вільний рух капіталу, і це дійсно призводить до того, що збільшується приплив інвестицій, і наш бізнес відчуває себе більш вільно. Але з іншого боку, будь-яка лібералізація створює певні ризики для фінансової стабільності. Тому наш підхід - ми проводимо лібералізацію тільки в тому випадку, якщо це не загрожує фінансовій стабільності", - пояснив Чурий.
Згідно з аналітичним оглядом інвестбанку Goldman Sachs, на відміну від минулого року, цьогоріч гривня взяла курс на зміцнення із самого початку. Аналітики прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.
Курс гривні за останні два місяця залишався у вкрай вузькому діапазоні 26,00-26,20. На тлі складнощів із новим траншем МВФ, гривня починає втрачати свої вагомі плюси. Тим не менш, загальносвітове зростання та зміцнення товарних ринків можуть сприяти зростанню вітчизняної валютної виручки, яка наступного місяця підтримуватиме гривню на позначці у 26 грн/долар.
Докладніше читайте у матеріалі Максима Пархоменка "Національна валюта ще може зміцніти до кінця літа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".