В Україні динаміка реструктуризації валютних кредитів є позитивною. Про це заявила директор Департаменту банківського нагляду НБУ Катерина Рожкова, йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.
В Нацбанку відзначили, що динаміка реструктуризації є позитивною, оскільки спостерігається постійне зменшення кількості та обсягу таких кредитів у портфелях банківських установ.
"За станом на 1 січня 2015 року іпотечних кредитів налічувалося 73,5 тисяч об'ємом 3,6 мільярдів доларів США. Станом на 1 серпня 2015 року загальна кількість іпотечних кредитів склало 55,7 тисяч об'ємом 2,4 мільярдів доларів США", - зазначила Рожкова.
Вона також повідомила, що НБУ прагне до якнайшвидшого вирішення проблем українських валютних позичальників, виступаючи за реальні механізми захисту та підтримки малозабезпечених і соціально незахищених верств населення.
"Ми підтримуємо необхідність добровільного вирішення проблеми на прийнятних для банків і позичальників умовах. Одночасно ми вітаємо єдину консолідовану позицію, досягнуту банками в процесі підготовки окремого законопроекту, який об'єднає механізми існуючих меморандумів про реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті", - резюмувала вона.
Верховна Рада прийняла закон про реструктуризацію валютних кредитів 2 липня.
В парламенті знайшлося 229 народних депутатів, які натиснули кнопку "за". Причому, найбільше голосів дали депутати "Блоку Порошенко" 72 голоси. Що стосується інших фракцій, то підтримка була наступною: "Народний фронт" - 51, "Опозиційний блок" 19, "Самопоміч" - 10, "Відродження" - 16, фракція "Радикальної партії" 18, "Воля народу" - 11, "Батьківщина" - 13, позафракційні - 19.
Це рішення спровокувало значний резонанс в суспільстві і критику з боку експертів.
Так, економічний оглядач Юлія Самаєва у статті для DT.UA пише, що закон про реструктуризацію валютних кредитів найсильніше вдарить по найбільшим банкам. Під загрозу буде поставлена не тільки стабільність нашої, чи стабільної банківської системи, але й добробут усіх громадян, вважає автор.
Закон передбачає реструктуризацію невиплаченої суми кредиту і нарахованих, але несплачених процентів шляхом заміни іноземної валюти в національну за офіційним курсом НБУ на день підписання кредитного договору. Причому мова йде про всіх без винятку позичках, отриманих для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. За цю згубну норму для банківської системи, понівеченої користю, дурістю і війною, проголосували 229 народних депутатів.
Детальніше про наслідки можливого вступу в силу закону про реструктуризацію валютних кредитів читайте в статті Юлії Самаевой #ПорошенкоВетуй1558 у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".