Національний банк України (НБУ) очікує, що падіння української економіки в 2020 році буде глибше, ніж раніше прогнозувалося - не на 5%, а на 6-7%. Про це інтерв'ю LIGA.net заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
"Виходячи з даних щодо падіння в першому кварталі, показників промвиробництва і транспорту в квітні, вважаю, падіння може бути більш серйозним, ніж очікувалося. Відповідно якщо переносити динаміку на річний показник, ми вже можемо говорити про 6-7% падіння, а не 5%, як було досі. Але в даних обставинах, це не така вже й велика різниця – все рухається в рамках приблизно того ж сценарію", - сказав він.
За словами Сологуба, ситуація в цілому не настільки погана, як очікувалося на початку карантину.
"Ситуація не найкраща, але ми не бачимо мільйонів безробітних або десятків тисяч закритих компаній. Частково це пояснюється тенденціями останніх років – стабільним зростанням економіки і зарплат, масовою трудовою міграцією, а також високою часткою тіньового сектору. Ці чинники сформували певний "жировий запас" у бізнесу і економіки в цілому. Звичайно, він невеликий, але на 3-4 місяці його має вистачити. Далі – вже немає", - зазначив Сологуб.
Нагадаємо, що аналітики оцінили падіння ВВП України в квітні до 12% р/р з 4,5% р/р у березні. При цьому, сільське господарство залишається стійким до кризових явищ, чого не можна сказати про промисловість. Падіння промислового виробництва поглибилося до 16.2% р/р (з 7.7% р/р у березні).
У свою чергу голова Мінекономіки Ігор Петрашко повідомив, що підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2020 році поки відсутні. Кабмін очікує падіння ВВП в поточному році до 5%.
Згідно з даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2020 року впав на 1,5% порівняно з першим кварталом 2019 року. У порівнянні з попереднім кварталом скорочення ВВП склало з урахуванням сезонного фактора 0,8%.
Про те, чи переживе українська економіка глобальний шторм читайте у статті Тетяни Богдан "Протидія економічній кризі: глобальні та національні аспекти" для ZN.UA.