У "Нафтогазі" повідомили, що в більшості населених пунктів вже включено опалення в житлових будинках.
Окремі випадки відсутності опалення в компанії пояснили запізненням теплопостачальних організацій з підготовкою до опалювального сезону, підкресливши, що порушення закону окремими підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) ставить під загрозу опалення деяких населених пунктів.
"Ми просимо місцеві органи влади і громадськість терміново звернути увагу на ці ситуації і сприяти їх самому швидкого вирішення. Люди повинні отримати тепло. Для цього необхідно дотримання законодавства не тільки "Нафтогазом", але й усіма учасниками ринку", - заявив перший заступник голови правління "Нафтогазу" Сергій Перелома.
Серед найбільш поширених порушень, які роблять неможливим початок опалювального сезону, в компанії назвали ненадання боржниками узгоджених з місцевою владою графіків погашення заборгованості, перереєстрацію підприємств без передачі правонаступнику накопиченої заборгованості, а також відсутність осіб, які мають право підписання договорів. У "Нафтогазі" також звернули увагу, що деякі великі виробники тепла на даний час не звернулися до компанії для укладення договорів на постачання газу.
При цьому в компанії запевнили, що будуть постачати газ для виробництва тепла для бюджетних організацій за спецзобов'язаням.
"Учора, 19 жовтня, набула чинності постанова Кабінету міністрів України №704, згідно з яким "Нафтогаз" покладаються спеціальні зобов'язання з постачання газу для виробництва тепла для бюджетних організацій. При цьому газ буде поставлятися також тим теплокомуненерго, які мають заборгованість за умови оформлення відносин з "Нафтогазом" у відповідності з вимогами законодавства", - йдеться в прес-релізі.
У НАК заявили, що розіслали всім підприємствам ТКЕ договори на постачання газу для виробництва тепла для бюджетних установ та закликають вчасно їх укласти.
Наприкінці серпня Кабінет міністрів прийняв розпорядження про необхідність нарощування запасів газу в підземних сховищах (ПСГ) до 17 млрд куб. м-ка 1 листопада нинішнього року. Хоча раніше в НАК "Нафтогазі" планували увійти в опалювальний сезон з запасами в ПСГ в обсязі 14,5 млрд куб. м, пояснивши менший обсяг закачування загальним зниженням газоспоживання в Україні.
Україна 16 жовтня припинила закачування газу в підземні газові сховища і почала її відбір.
Також повідомлялося, що НАК "Нафтогаз Україна" розраховує до кінця листопада отримати кошти кредиту на $ 500 млн під гарантії Світового банку.