НАК "Нафтогаз України" має технічні можливості для того, щоб збільшити імпорт на випадок суворої зими. При цьому сформовані на сьогодні запаси підземних сховищах (ПСГ) є достатніми для проходження опалювального сезону, повідомив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.
"Якщо, наприклад, буде місяць дуже холодної погоди, тоді дійсно, теоретично газу може не вистачити. Але у нас є конкретні варіанти, що в такому випадку робити", - сказав він у Києві в четвер, 20 жовтня.
Нещодавно були відкриті для використання додаткові потужності по реверсу зі Словаччини, також існує ряд інших резервних можливостей для того, щоб забезпечити Україну достатніми обсягами газу в разі дійсно проблемної ситуації.
"У нас чотири великих труби, які не використовуються, дві – взагалі не використовуються для транспортування газу", - сказав він.
У "Нафтогазі" також не відкидають і можливість закупівлі газу за контрактом з російським "Газпромом".
Вітренко наголосив, що НАК має юридичними механізмами, які дозволяють мінімізувати ризики зарахування "Газпромом" коштів у рахунок декларованих російською компанією обсягів поставки в окуповані райони Донбасу або take-or-pay.
"Але це тільки один з варіантів "в черзі", мені здається, що до нього вдаватися не доведеться", - підсумував Вітренко.
Він підкреслив, що поточних обсягів газу в ПСГ більш ніж достатньо, і за розрахунками компанії на кінець опалювального сезону в сховищах усе ще буде залишатися 7-8 млрд куб. м при допустимому значенні в 5 млрд куб. м.
У кінці серпня Кабінет міністрів прийняв розпорядження про необхідність нарощування запасів газу в підземних сховищах (ПСГ) до 17 млрд куб. м-ка 1 листопада нинішнього року. Хоча раніше в НАК "Нафтогазі" планували увійти в опалювальний сезон з запасами в ПСГ в обсязі 14,5 млрд куб. м, пояснивши менший обсяг закачування загальним зниженням газоспоживання в Україні.
Україна 16 жовтня припинила закачування газу в підземні газові сховища і почала її відбір.