НАК "Нафтогаз України" ніколи не відмовлявся від купівлі російського газу у "Газпрому" за справедливими ринковими цінами і не подавав нових позовів проти нього. Так прокоментував голова держкомпанії Андрій Коболєв заява президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія готова підписати транзитний контракт, якщо "Нафтогаз" відмовиться від судів з "Газпромом". Про це Коболєв написав на своїй сторінці в Facebook.
"Газ Україна наразі фізично імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи. Вони існують. Окрім Нафтогазу їх використовує ще багато інших європейських компаній. Наприклад, такий енергетичний гігант як Shell - приблизно втричі більший за своєю капіталізацією, ніж Газпром. А також декілька десятків інших відомих міжнародних компаній. Вони купують цей газ на ринку ЄС, де доля Газпрому почала знову скорочуватись і становить наразі близько 32%. Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно", написав він.
Він також зазначив, що "Нафтогаз" ніколи не відмовлявся купувати газ у "Газпрому" за ринковими цінами.
"Нафтогаз" не подавав нових позовів проти "Газпрому". Ми захищаємося в арбітражі і судах проти позовів, поданих проти нас "Газпромом". Захищаємося успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави", - написав Коболєв.
Раніше голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що "Газпром", найімовірніше, не підпише новий контракт про транзит російського газу. Але Україна і європейські партнери готові до такого сценарію розвитку подій і накопичили достатньо запасів газу у сховищах.
В Брюсселі 8 листопада відбулися технічні консультації по транзиту російського газу в Євросоюз через газотранспортну систему України.
На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.
19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.
Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.