Від переговорів, які проходять сьогодні в Брюсселі, виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко не очікує конкретних рішень. Він також заявив, що для транзиту російського газу через Україну після 2019 року необхідно укласти дві угоди, пише DW.
"По-перше, це контракт між "Газпромом", як оператором газотранспортної системи Росії, і українським оператором ГТС. По-друге, повинні укласти контракт з "Газпромом", як постачальником газу, на бронювання потужностей транзиту українською ГТС", - сказав він.
Вітренко наголосив, що українська сторона зацікавлена в тому, щоб європейські компанії купували газ на кордоні України з РФ, причому це може бути не тільки російський газ, але і з Узбекистану, Туркменістану, Казахстану.
"Найкращий варіант для України, щоб європейські компанії бронювали ці потужності, купували газ на кордоні Україна-Росія", - зазначив Вітренко, але додав, що бронювати потужності зможе і "Газпром".
Раніше повідомлялося, що другий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією і Євросоюзом щодо транзиту газу розпочнеться 21 січня.
У ЄС сподіваються на збереження транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, незважаючи на те, що "Газпром" зірвав тристоронні переговори щодо транзиту, які були заплановані на вересень.
Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявляв, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави. Також Коболєв називав неприйнятними пропозиції "Газпрому" щодо транзиту після 2019 року.
5 березня 2018 року "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів в суді.