НАК "Нафтогаз" має намір у першому кварталі 2020 року виплатити податки та обов'язкові платежі з $ 2,9 млрд отриманих від російського "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив голова правління компанії Андрій Коболєв.
Він зазначив, що група "Нафтогаз" залишається найбільшим джерелом доходів держбюджету. У 2019 році компанія заплатила понад 120 млрд грн податків та дивідендів. "При цьому в четвертому кварталі понад 15 млрд грн податків та дивідендів ми сплатили достроково", - написав він.
За словами глави правління "Нафтогазу", надходження від компанії це близько 16% від загальних доходів держбюджету в минулому році. Він додав, що така залежність від однієї, нехай і великої компанії, містить ризики. Тому потрібно прискорювати реформи, щоб таких платників, як "Нафтогаз" було п'ять чи шість.
Коболєв також нагадав, що в 2019 році був відділений Оператор ГТС і тому "Нафтогаз" надходжень від транзиту газу вже не отримає.
Раніше повідомлялося, що в НАК повідомили, що премії співробітникам "Нафтогазу" за отримані від російського "Газпрому" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу ще не призначено, проте вони передбачені трудовими контрактами.
До цього "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" $ 2,9 млрд – залишок суми, яку російська компанія повинна була виплатити за рішенням Стокгольмського арбітражу.
20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу щодо врегулювання взаємних претензій. Згідно з підписаним у Мінську протоколом, "Газпром" зобов'язався протягом п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", у свою чергу, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.
Детальніше про домовленості щодо газу читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".