У "Нафтогазі" розповіли про домовленості з РФ щодо транзиту газу до ЄС

Поділитися
У Вітренко підбив підсумки переговорів із "Газпромом" і Єврокомісією в Берліні
За словами Вітренко, транзит буде здійснюватися у відповідності з європейськими правилами.

В основу проект Угоди з російським "Газпромом" про транзит газу з РФ до ЄС через газотранспортну систему України покладено європейські правила, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Закінчили черговий раунд переговорів у двосторонньому (з РФ) і тристоронньому (з ЄС) форматі про продовження транзиту газу згідно з європейськими правилами", - написав топ-менеджер "Нафтогазу" на своїй сторінці у Facebook за підсумками переговорів, що відбулися в Берліні у четвер, 19 грудня.

Вітренко наголосив, що основні принципи угод вимагають додаткового узгодження політичним керівництвом України і Росії. Якщо політичне рішення про продовження транзиту буде прийнято, тоді робота з імплементації домовленостей перейде в практичну площину.

"Нафтогаз" займає максимально конструктивну позицію на цих переговорах - Україна ще раз підтверджує свою надійність як транзитера газу в Європу", - підкреслив виконавчий директор "Нафтогазу".

19 грудня в Берліні відбулися тристоронні переговори за участю Єврокомісії, "Нафтогазу", "Газпрому" та представників урядів України і РФ. Їх учасники погодили проект протоколу Угоди про газовий транзит, але ці напрацювання ще мають бути схвалені політичним керівництвом України і Росії.

19 листопада "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Російська компанія запропонувала НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися винесення теми газового транзиту на майбутній "нормандський" саміт. У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули. Пізніше Юрій Вітренко повідомив, що Україна готова розглядати можливість отримання газу від "Газпрому" в рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу. Також готова відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі, але тільки якщо буде укладений довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати, і якщо "Нафтогазу" компенсують невиконання "Газпромом" зобов'язань за поточними контрактами.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Як зазначає редакторка відділу економічної безпеки DT.UA Алла Єрьоменко, "Газпрому" не потрібен довгостроковий контракт на транспортування газу новим оператором ГТС на нових умовах. Росії досить рік-півтора протриматися, і, як вона розраховує, Європа остаточно здасться росіянам у "газовий полон". Детальніше про триваючі "транзитні" переговори читайте у матеріалі Алли Єрьоменко "Навіщо "Газпром" затягує переговори" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі