"Цей крок, який був зроблений Міністерством економіки, повністю суперечить плану з розподілу функцій НАК і є великим порушенням цього плану... Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати, це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду транзитної справи проти "Газпрому", заявив Коболєв в ході другого дня 13-й щорічній зустрічі "Ялтинської європейської стратегії", передає "РБК-Україна".
Керівник "Нафтогазу" нагадав, що позовні вимоги НАК до російського монополіста становлять 12 мільярдів доларів. Крім того, українська компанія вимагає запровадження можливості віртуального реверсу і гарантування обсягів транзиту газу, а "Газпром", у свою чергу, хоче зберегти статус-кво.
"Якщо це рішення не скасувати, то воно відкриває "Газпрому" дуже прості двері для того, щоб зупинити цей судовий позов. Про це є офіційний висновок наших юридичних радників", – підкреслив Коболєв.
Як повідомлялося, "Нафтогаз" за "транзитним" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.
Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку та торгівлі внесло зміни до статуту НАК "Нафтогаз України", забравши на себе всі функції з управління "Укртрансгазом" і ГТС.
Детальніше про можливі наслідки цього рішення, а також про перспективи української газотранспортної системи читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Андрієм Коболевым у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".