У "Нафтогазі" не вважають списанням 6,4 млрд грн дебіторської заборгованності "Укрнафти"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У З боргом перед бюджетом у майже 10 млрд "Укрнафта" платить мільярди авансом і при цьому показує збитки © ukrnafta.com
У НАКу пояснили, що такими є вимоги відображення у звітності доходів, які мають бути отримані через певний час.

6,4 млрд грн дебіторської заборгованності "Укрнафти" не можна назвати списанням, адже у фінансовій звітності ці витрати були відображені як доходи, які мають бути отримані через певний час відповідно до вимог МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності, - ред.).

Про це повідомила прес-служба НАК "Нафтогаз України" у відповідь на запитання DT.UA.

Читайте також: "Укрнафта" відклала збори акціонерів з питанням про санацію

"Нафтогаз" від імені держави керує держпакетом (51%) акцій "Укрнафти". Решта акцій компанії належать міноритарним (приватним) акціонерам.

Оскільки термін погашення дебіторської заборгованості "Укрнафти" за нафту та авансів за нафтопродукти, які були сформовані до призначення нового голови правління, перевищує один рік, вони були відображені за дисконтованою вартістю відповідно до вимог МСФЗ, пояснили в компанії.

"Це не є списанням. Такими є вимоги відображення у звітності доходів, які мають бути отримані через певний час. Різниця між дисконтованою та реальною (номінальною) вартістю заборгованості дорівнювала майже 5 млрд грн і також була відображена у звітності як фінансові витрати", - заявили в "Нафтогазі".

Відповідаючи на запитання щодо походження накопиченого збитку ПАТ "Укрнафта", який, за даними аудованого звіту компанії за 2015р., становить 6,4 млрд, у "Нафтогазі" підкреслили, що станом на 31 грудня 2014 р. у звіті про фінансовий стан "Укрнафти" було відображено прибуток у сумі 0,6 млрд грн. За результатами діяльності в 2015 р. товариство отримало чистий збиток у сумі 5,7 млрд грн. Крім того, відповідно до рішення загальних зборів від 22 липня 2015 р. було здійснено розподіл прибутку 2014 р. і нараховано дивіденди на користь акціонерів у сумі 1,3 млрд грн. Відповідно, станом на 31 грудня
2015 р. у звітності "Укрнафти" відображено накопичений збиток у розмірі 6,4 млрд грн.

У той же час народний депутат Вікторія Войціцька, яка вивчила фінзвіт "Укрнафти", у розмові з DT.UA висловила переконання, що дебіторська заборгованість у 6,4 млрд є штучно створеною керівництвом "Укрнафти", і цю заборгованість компанія збирається списати як безнадійну.

ТОВ АФ "ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)":

"Підстави для висловлення умовно-позитивної думки" аудитором.

Передоплати та дебіторська заборгованість: У 2015 р. Група ("Укрнафта") видала передоплати у сумі 6 569 696 тис. грн для придбання нафтопродуктів із договірним строком поставки у грудні 2018 р. Крім того, протягом 2015 р. Група реалізувала сирої нафти на суму 7 335 504 тис. грн з очікуваним строком оплати у грудні 2016 р.

За цими операціями Група визнала виручку в сумі 7 335 504 тис. грн, фінансові витрати в сумі 4 764 316 тис. грн, які являють собою ефект дисконтування при початковому визнанні передоплат і дебіторської заборгованості, фінансові доходи в сумі 712 592 тис. грн, які являють собою амортизацію дисконту, та операційні витрати в сумі 1 557 321 тис. грн, які являють собою збиток від знецінення за 2015 фінансовий рік".

Крім того, за словами депутата В. Войцицької, з "Укрнафти" виводили кошти за тією ж схемою, що і в 2014 році з Приватбанку - 18 млрд грн рефінансування, наданого йому Нацбанком.

Довідка DT.UA з аудованого звіту групи "Укрнафта" за 2015 р.

Група компаній "Укрнафта" показала в аудованому фінансовому звіті за 2015 р. валовий прибуток 16,45 млрд грн; операційні витрати - 18,93 млрд грн; збиток - 5,69 млрд грн. І при цьому списує - при дебіторській заборгованості у 9,5 млрд грн - "накопичений збиток" у сумі 6,4 млрд грн. Борги "Укрнафти" перед держбюджетом лише по сплаті ренти за 2015 р. зросли до 9,8 млрд грн (у 2014 р. цей податок називався "платою за користування надрами" і становив 8,47 млрд грн). На 31 грудня 2015 р. пені і штрафи становили 6,385 млрд грн і продовжують накопичуватися.

Детальніше про стан справ в "Укрнафті" читайте у статті Алли Єрьоменко та Сергія Куюна "Аудит зради" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі