"Сподіваюся, що навіть якщо контракт не буде підписаний зараз, то у квітні-травні повернемося до цієї дискусії з російською та європейською сторонами", - сказав він у середу на гала-вечорі журналу "НВ" "Світ у 2020 році".
Коболєв додав, що якщо Сенат США сьогодні затвердить санкції щодо "Північного потоку-2", а президент США швидко їх підпише, то це збільшить шанси на підписання контракту на транзит газу в кінці цього року – початку наступного.
Голова правління НАК "Нафтогаз" зазначив, що довгострокове припинення транзиту, яке в разі такого розвитку подій, буде першим в історії країни, стане великим викликом для економіки і запланованих урядом темпів його зростання. За його словами, це буде переломний момент в таких питаннях як енергобаланс країни, енергоефективність і видобуток газу.
Повідомлялося, що 13 грудня у Відні пройшов черговий раунд переговорів між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", за підсумками якого низка ЗМІ повідомили про нібито досягнення попередніх домовленостей про продовження транзиту газу після 1 січня 2020 року.
Повідомлялося, що 13 грудня у Відні пройшов черговий раунд переговорів між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром", за підсумками якого низка ЗМІ повідомили про нібито досягнення попередніх домовленостей про продовження транзиту газу після 1 січня 2020 року.
Раніше, 19 листопада "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Російська компанія запропонувала НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися винесення теми газового транзиту на майбутній "нормандський" саміт. У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули. Пізніше Юрій Вітренко повідомив, що Україна готова розглядати можливість отримання газу від "Газпрому" в рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу. Також готова відкликати свої позовні вимоги в новому арбітражі, але тільки якщо буде укладений довгостроковий контракт на транзит, який буде покривати всі витрати, і якщо "Нафтогазу" компенсують невиконання "Газпромом" зобов'язань за поточними контрактами.
19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.
Як зазначає редакторка відділу економічної безпеки DT.UA Алла Єрьоменко, "Газпрому" не потрібен довгостроковий контракт на транспортування газу новим оператором ГТС на нових умовах. Росії досить рік-півтора протриматися, і, як вона розраховує, Європа остаточно здасться росіянам у "газовий полон". Детальніше про триваючі "транзитні" переговори читайте у матеріалі Алли Єрьоменко "Навіщо "Газпром" затягує переговори" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".