У "Нафтогазі" назвали причину пропозиції РФ відкласти переговори щодо транзиту

Поділитися
У Вітренко розповів, на що розраховують у "Газпромі"
Юрій Вітренко впевнений, що росіяни знову хочуть обдурити Україну і Європу.

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко висловив жаль у зв'язку з пропозицією РФ у черговий раз перенести переговори з транзиту газу до ЄС через українську газотранспортну систему. На думку Вітренко, росіяни розраховують, що після парламентських виборів Україну представлятиме більш "поступливиа" делегація.

"Причина очевидна - після того, як Україна і ЄС зайняли консолідовану позицію, що транзит через Україну має здійснюватися за справедливим європейськими правилами, для РФ ці переговори стали нецікавими. Схоже, що РФ чекає "переговорників", які здаватимуть інтереси України, а не домовлятися про цивілізовані і справедливі правила для всіх сторін", - написав виконавчий директор "Нафтогазу" на своїй сторінці у Facebook у четвер увечері, 13 червня.

Вітренко висловив упевненість, що пропозиція РФ дочекатися формування нового українського уряду насправді є відмовкою.

"Схожа ситуація була і з президентськими виборами, які вони використовували в якості виправдання перенесення тристоронніх зустрічей", - нагадав виконавчий директор НАК.

Він підкреслив, що РФ знову намагається обдурити Євросоюз і Україну, і дієвими заходами мають стати жорстка позиція по "Північному потоку-2" і ефективне антимонопольне розслідування щодо "Газпрому" за скаргою "Нафтогазу".

"І готуватися до припинення транзиту з 2020 року, при цьому через міжнародний арбітраж отримуючи за це компенсацію", - підсумував Вітренко.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак у ході зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем запропонував перенести підготовку чергового раунду тристоронніх переговорів з газового транзиту на другу половину вересня.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

За словами глави правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва, ближче до кінця переговорів Україна отримала пропозицію про умови та обсяги транзиту, котру слід у найближчі два місяці обговорити з Кабміном.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Шефчович пропонував провести черговий раунд переговорів травні, однак росіяни відмовилися.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі