Міжнародний валютний фонд вважає двоякою нинішню податкову політику України. З одного боку, за ці роки було проведено значну роботу щодо поступового вдосконалення і оновлення податкової системи. З іншого, ставляться під сумнів основні положення існуючої системи. Про це йдеться в офіційному повідомленні МВФ, оприлюдненому в понеділок, 23 листопада.
У повідомленні також вказується, що податкова політика хоч і була істотно модернізована протягом останніх років, проте потребує правильного вдосконалення за рахунок впровадження ефективних інструментів.
Також наголошується, що «серйозні зусилля» в Україні були спрямовані на модернізацію міжнародних аспектів податку на прибуток, а також наближення до стандартів ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку). Однак деякі кола в Україні «наполегливо прагнуть скасувати податок на прибуток корпорацій».
Як говориться в повідомленні МВФ, нещодавно в Україні була прийнята прискорена амортизація інвестицій в основний капітал, що є «більш адресним податковим стимулом», який повинен дати очікувані результати. Позитивною для податкової політики є Програма добровільного розкриття інформації (VDP). Вона повинна дозволити платникам податків за певну суму врегулювати фінансові та фізичні активи, за які сплачувалися податки на прибуток.
«Це буде сприяти збільшенню податкової бази в майбутньому, оскільки доходи, отримані від цих активів, стануть видимими для Державної податкової служби», - зазначили у Фонді.
Раніше Президент Володимир Зеленський в ході телефонної розмови 17 листопада обговорив з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою умови перегляду програми співпраці. Зеленський запевнив Георгієву, що підтримує незалежність НБУ, усвідомлює ризики, пов'язані зі скандальним рішенням Конституційного суду, виступає за «повне повернення е-декларування» і проведення судової реформи. Він також погодився з необхідністю прийняти збалансований бюджет на 2021 рік.