У МВФ назвали Зеленському умову відновлення співпраці з Україною

Поділитися
У МВФ назвали Зеленському умову відновлення співпраці з Україною Зеленський визнав, що Україна потребує підтримки МВФ і пояснив місії Фонду, чому вирішив розпустити парламент © president.gov.ua
До кінця року Україна має виплатити понад 5 млрд доларів в рамках обслуговування боргу.

Міжнародний валютний фонд готовий відновити співпрацю з Україною після проведення позачергових парламентських виборів і формування нового уряду. Про це глава місії МВФ Рон ван Роден поінформував президента України Володимира Зеленського в ході зустрічі на Банковій у вівторок, 28 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми не бачимо перешкод для співпраці. Готові після парламентських виборів, після того, як буде сформовано уряд, негайно приїхати до Києва і продовжувати переговори щодо того, яким чином надавати нашу підтримку", - пояснив ван Роден.

Він також вказав на важливість продовження боротьби з корупцією і забезпечення роботи Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду.

Зеленський пояснив МВФ своє рішення про розпуск Ради її нездатністю "приймати відповідальні рішення".

"На жаль, поки що ми бачимо зволікання з прийняттям реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це і забезпечить основу для отримання наступного траншу фінансування від Фонду", - заявив президент.

Він також висловив надію на продовження ефективної співпраці України з Фондом.

"Співпраця триває. Міжнародний валютний фонд завжди є надійним партнером України в часи, коли ми потребуємо підтримки, і Україна зі свого боку також залишатиметься партнером, який виконує свої зобов'язання", - підкреслив Зеленський.

Голова Національного банку Ярослав Смолій, у свою чергу, нагадав, що до кінця року Україна зобов'язана виплатити понад 5 млрд доларів за зовнішніми і внутрішніми зобов'язаннями, в той час як обсяг міжнародних резервів становить 19,3 млрд доларів. Він констатував, що цих коштів поки що вистачає для обслуговування боргу, однак Україна не зможе без співпраці з Фондом забезпечити стійке економічне зростання.

"Співпраця з МВФ - це також доступ до іншого фінансування, запорука продовження структурних реформ, без яких неможливий довгострокове стійке зростання української економіки", - пояснив Смолій.

"Своєчасне та належне обслуговування і погашення державного боргу - запорука довіри іноземних інвесторів до України, основа репутації держави на міжнародній арені", - додала міністр фінансів Оксана Маркарова.

За підсумками зустрічі з місією МВФ секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що призупинення програми співпраці з МВФ нібито не пов'язане з рішенням Зеленського про розпуск парламенту. А також додав, що не вважає надання Україні чергового траншу не за графіком проблемою.

Нагадаємо, що 21 травня в Україні почала роботу місія МВФ. В ЗМІ 22 травня з'явилися повідомлення про нібито дострокове згортання місії з-за распуска Верховної Ради. Проте пізніше в представництві МВФ заявили, що експерти Фонду продовжують свої зустрічі з владою, а місія планує працювати в Україні два тижні. При цьому в МВФ підкреслили, що переговори про співпрацю з Україною будуть відновлені тільки після виборів і формування нового уряду.

У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.

У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.

21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд доларів. Всього програма розрахована 3,9 млрд доларів США макрофінансової допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі