Міжнародний реєстр збитків: у Мін'юсті розповіли деталі

Поділитися
Міжнародний реєстр збитків: у Мін'юсті розповіли деталі © Getty Images
Йдеться про всі види збитків, не лише матеріальний.

Передбачено, що Міжнародний реєстр збитків пошириться на всі види збитків, які завдала РФ під час війни в Україні. Тобто не лише матеріальні, а й збитки, завдані здоров'ю, а також екоцид. Про це сказала заступник міністра юстиції Ірина Мудра під час телемарафону.

«Міжнародний реєстр на відміну від національного — акумулюватиме всі види збитків, не тільки матеріальних, не лише майна чи рухомого майна, а й збитків, завданих здоров'ю; тортури, сексуальні злочини, збитки, завдані природному середовищу, екоцид, що стався після підриву Каховської ГЕС. Це буде максимально широкий перелік видів збитків, які включатимуть до цього реєстру», — заявила Мудра.

Вона нагадала, що Міжнародний реєстр збитків — це повноцінна організація, яка розташовуватиметься в Нідерландах у Гаазі.

“Організація має свої органи управління, це Конференція учасників сторін. Також функціонуватиме Рада реєстру — орган, який прийматиме рішення про включення до реєстру вимог постраждалих. Третій орган - виконавчий, на щоденній основі він виконуватиме роботу зі збирання заяв від громадян, бізнесу, держави, зі збору доказової бази, і, власне, подаватиме цю інформацію до Ради реєстру», - розповіла заступник міністра юстиції.

За її словами, в рамках організації буде створено цифрову IT-платформу, оскільки передбачається велика кількість заяв. Все буде максимально оцифровано, щоб громадяни змогли зі смартфона вносити дані.

Міжнародний реєстр збитків співпрацюватиме з реєстрами, які вже функціонують в Україні.

«Мін'юст, який є координатором створення Міжнародного реєстру, проводитиме інформаційно-роз'яснювальну роботу для населення, як заповнювати заявку, яку доказову базу зібрати та подати. Міжнародний реєстр збитків матиме свій офіс в Україні, який роз'яснюватиме населенню цю інформацію, їздитиме регіонами», — пояснила Мудра.

Як писало ZN.UA, Європейський Союз дійшов висновку, що він не може законно конфіскувати заморожені російські активи в ЄС, але нарешті визначив потенційний шлях їх використання. Про це читайте у матеріалі "П'ять кроків на шляху до російських грошей на відновлення".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі